Color Capture od Benjamin Moore - aplikacja, która pomoże znaleźć nazwę koloru

Marka Benjamin Moore wprowadziła na rynek nową wersję aplikacji Color Capture dostępną na urządzenia mobilne. To nowatorskie narzędzie pomoże ci błyskawicznie zidentyfikować kolor, którego szukasz.

Każdemu z nas zdarza się czasem zauroczyć kolorem budynku, mebla, przedmiotu dekoracyjnego lub nawet rośliny napotkanej na spacerze. Chętnie przenieślibyśmy go do własnego mieszkania, ale jak go zidentyfikować? Nie wystarczy przecież określenie "zielony", podczas gdy każdy kolor występuje w tylu różnych odcieniach. Teraz z pomocą w takich sytuacjach przyjdzie aplikacja marki Benjamin Moore.

Jak działa aplikacja Color Capture?

Color Capture działa na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS oraz Android, które można pobrać bezpłatnie ze sklepu Apple Store lub Google Play. To baza produktów firmy Benjamin Moore, ale również - a może przede wszystkim - narzędzie, które służy do namierzenia koloru (jego nazwy), który nam się spodobał. Jak to działa? W bardzo prosty sposób! Instalujemy na naszym smartfonie aplikację, następnie robimy zdjęcie koloru, który nam się spodobał (może to być dowolny przedmiot, fragment budynku, bukiet kwiatów - cokolwiek, co jesteśmy w stanie uchwycić w bezruchu) - i po chwili otrzymujemy podpowiedź w postaci nazwy koloru z palety Benjamin Moore najbardziej zbliżonego do tego, którego szukamy.

Przeszukiwanie palety kolorów liczącej ponad 3500 odcieni może być nieco zniechęcające. Większość profesjonalistów i klientów indywidualnych używa smartfonów w procesie opracowywania projektów, dlatego mamy nadzieję, że teraz otrzymali wszystkie dostępne narzędzia na wyciągnięcie ręki

– mówi Carl Minchew, Wiceprezydent Departamentu Color Innovation & Design w Benjamin Moore & Co.

Dodatkowe zalety aplikacji Color Capture

Szybkość działania aplikacji to nie jedyna jej zaleta. Color Capture nie podaje bowiem jednego koloru, a ich grupę, na którą składają się: barwa podstawowa (ta, której na zrobionym przez nas zdjęciu jest najwięcej), kolory zbliżone oraz uzupełniające - mamy zatem gotową paletę barw świetnie do siebie pasujących, które możemy wykorzystać jako inspirację do zaaranżowania mieszkania lub pojedynczego wnętrza.

Znalezione podpowiedzi możemy zapisać w pamięci oraz podzielić się nimi w mediach społecznościowych. W zakładce "ulubione" mamy z kolei możliwość spersonalizowania ustawień. Przydatna może się też okazać wgrana biblioteka inspiracji oraz kalkulator, który pomoże obliczyć, ile farby będziemy potrzebować do pomalowania pomieszczenia. Lokalizator salonów sprzedaży wskaże także autoryzowanego dealera.