Rozalia Mancewicz pokazała pokój synka

Co ma wspólnego wybieg mody z projektowaniem wnętrz? Punktem stycznym jest pokój, jaki dla swojego synka urządziła modelka i Miss Polski Rozalia Mancewicz. Czy wyczucie stylu modelki zdobyte w pracy zawodowej przełożyło się na aranżowanie wnętrz?

Czas oczekiwania na narodziny dziecka wykorzystujemy na przygotowanie się na tę wielką zmianę nie tylko w znaczeniu emocjonalnym. Maluch musi mieć swój pokój, lub przynajmniej kącik, który będzie jak najlepiej dopasowany do jego potrzeb. Rozalia Mancewicz swoją przygodę z aranżacją takiego miejsca zaczęła, będąc w szóstym miesiącu ciąży - wtedy poznała płeć swojego dziecka.

Szukając inspiracji na różnych stronach w internecie, trafiłam na mebelki polskiej marki Pinio, które idealnie wpisywały się w wizję czterech kątów dla mojego malucha. Urządzając pokoik, kierowałam się tym, żeby był on praktyczny, estetyczny i zaspokajał wszystkie potrzeby dziecka

- mówi modelka.

Pokój został urządzony w modnej kolorystyce - pastelowe dodatki zgrabnie komponują się z jasnoszarym tłem. To sporych rozmiarów przestrzeń łącząca różne funkcje - zabawy, nauki i wypoczynku. Sufit został w całości pomalowany na biało, dzięki czemu jego złożona forma nie rzuca się w oczy i nie przytłacza.

Pokój dziecka - meble

Parę lat temu wróciła moda na białe meble i teraz głównie takie wybieramy, urządzając pokoje dziecięce. Dobrze komponują się z każdą kolorystyką (zarówno drewnianej podłogi, jak i barwnych dodatków), ponadto wydają się lżejsze i delikatniejsze, czyli idealne dla dziecka - w przeciwieństwie do ciężkich mebli w ciemnych kolorach.

Rozalia wybrała pojemną szafę oraz regał na książki i zabawki z kolekcji Barcelona - wszystkie pochodzą z oferty marki Pinio i zostały wykonane z drewna sosnowego. Stolik z krzesełkiem (zestaw Maluch) będzie wykorzystywany częściej, kiedy mały Henio pójdzie do przedszkola - na razie używa go sporadycznie do rysowania.

W pokoju znalazły się też łóżeczko i pojemna komoda na ubranka - również z kolekcji Barcelona. Meble są trwałe i urzekają w sposób charakterystyczny dla takiego wzornictwa. Ponadto są na tyle uniwersalne, że za kilka lat, po zmianie dekoracji, będą nadal pasowały do wnętrza i do wieku chłopca (oczywiście pomijając łóżeczko).

Pokój dziecka - dodatki

A co się w tym pomieszczeniu na pewno zmieni? Dodatki i tekstylia. Mogą wnieść do wnętrza nowy kolor lub temat przewodni z ulubionej bajki i ustąpić miejsca kolejnym w razie potrzeby, bez konieczności przeprowadzania remontu. Na razie młoda mama wybrała lampę, pufę i tekstylia do łóżeczka z kolekcji Pojazdy i Przyjaciele Lasu firmy Lamps&Company.

Więcej o: