Dwupokojowe mieszkanie z mocnym akcentem kolorystycznym

Nieduży metraż, prosty układ i dwoje dorosłych lokatorów. Do tego wąska paleta kolorystyczna i - jakby jej na przekór - mocny akcent kolorystyczny w postaci niebieskiej zabudowy meblowej w salonie i przedpokoju. Zobaczmy, co jeszcze ciekawego kryje to mieszkanie.

Prostota miewa ogromne zalety. We wnętrzu wprowadza ład, ułatwia wypoczynek, zostawia miejsce na spokojny przepływ myśli i pozytywnej energii. A jeśli dodatkowo nasze mieszkanie jest zaprojektowanie funkcjonalnie - czegóż można chcieć więcej?

Patrząc na rzut tego mieszkania nasuwa się myśl "niepotrzebnie zmarnowana przestrzeń na zbyt duży przedpokój". Warto jednak przyjrzeć się bliżej układowi pomieszczeń - szybko bowiem okazuje się, że to, co wygląda na jego wadę jest największą zaletą. Dlaczego? Otóż, strefa dzienna jest na tyle odsunięta od wyjścia z mieszkania, że możemy czuć się w niej swobodnie - bez obawy, że ktoś inny wchodząc do domu otworzy drzwi na tyle szeroko, że będzie nas widać z klatki schodowej. Dodatkowo - jeśli zaprosimy gości, hałas z dużego pokoju również nie będzie "wychodził" przez drzwi do mieszkania. Co jeszcze? Wejście do sypialni jest na tyle oddalone od salonu, że można w niej spokojnie odpocząć, nawet kiedy w strefie dziennej przebywa parę rozmawiających ze sobą osób.

W tym dwupokojowym mieszkaniu zastosowano parę ciekawych trików:

  • drzwi do łazienki są ledwo zauważalne - znikają na tle białej ściany
  • drzwi do sypialni ukryto w niebieskiej zabudowie meblowej - zamknięte wyglądają jak drzwi do szafy
  • dwukolorowe szafki wiszące w kuchni sprawiają, że zabudowa wydaje się mniej przytłaczająca
  • zamiast szafek nocnych w sypialni zastosowano półki ścienne - spełniają nadaną im funkcję, a jednocześnie są bardzo lekkie
  • szafa w przedpokoju (tuż przy wyjściu z mieszkania) ma lustrzane fronty - korytarz wydaje się dzięki temu dwa razy szerszy
  • pralka została ukryta w szafie w przedpokoju - pozwoliło to na zaaranżowanie wygodnej łazienki z obszernym prysznicem typu walk-in.
     

Wszechobecna biel ścian w mieszkaniu wymagała przełamania - wykorzystano do tego celu kolor brilliant blue, który jest popularną barwą samochodów ulubionej marki właścicieli. Pokryty nim wielofunkcyjny prostopadłościan to zabudowa meblowa ścian okalających z dwóch stron sypialnię. W ramach tego oryginalnego pomysłu powstały otwarte półki, których nieregularne ułożenie wprowadza ciekawą dynamikę do aranżacji - oraz zamykane szafki, w których znalazła schronienie kolekcja książek i płyt gospodarzy.

Dwupokojowe mieszkanieDwupokojowe mieszkanie Fot. Biuro Architektoniczne Znamy się

Nazwa projektu: Nowa
Biuro architektoniczne: Znamy się
Powierzchnia użytkowa: 42 m kw.
Lokalizacja: Polska, Zielona Góra

Mini szklarnia z plastikowej butelki. Dowiedz się, jak stworzyć domową rozsadę ziół

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.