Minimalizm i jasne kolory w mieszkaniu o powierzchni 52 m kw.
Właściciele mieszkania gustują w oszczędnych środkach wyrazu, więc najbliższe ich sercom są wnętrza minimalistyczne, w których można kontemplować niczym nie mącony spokój. Marzyli o przestrzeni będącej tłem dla ich codziennego życia, którego sporą część zajmuje praca zdalna. Aranżacja musiała być zatem stonowana, a jej poszczególne elementy dobrane w taki sposób, by nie przeszkadzały w koncentrowaniu się na obowiązkach zawodowych. Zastosowano nowoczesną stylistykę opartą na prostocie z dodatkiem drewnianych akcentów.
Minimalizm i jasne kolory
Metraż może nie jest imponujący - mieszkanie ma zaledwie 52 m kw., ale wszechobecna biel sprawia, że przestrzeń wydaje się o wiele większa. Aranżacja dodatkowo sprawia dzięki temu wrażenie lekkiej i świeżej. Delikatne beże i szarości w zestawieniu z bielą tworzą paletę, która wycisza i uspokaja, więc nie tylko jest dobrym tłem do pracy, ale również pomaga odpocząć. A jak mają się do tych kolorów drewniane detale?
Wprowadzenie drewna we wnętrza było celowym zabiegiem, aby ocieplić biele i uzyskać wrażenie zbilansowanej równowagi kolorystycznej. Wnętrza dzięki drewnianym elementom są przyjemniejsze w odbiorze. Drewno daje dobrą energię wnętrzom, sprawia, że odczytujemy je jako bardziej przytulne i "domowe"
– mówi architekt Anna Dankiewicz z pracowni INTO.
Minimalistyczne meble na zamówienie
Meble w mieszkaniu zostały stworzone przez stolarza w oparciu o ścisłe wytyczne właścicieli lokum. Zabudowy miały być ledwo widoczne, gładkie, minimalistyczne, pozbawione wszelkich dekoracyjnych detali. Powierzchnia frontów szaf i szafek jest matowa, przez co nie odbija światła - a jasna kolorystyka sprawia, że meble odbiera się niemal jak przedłużenie ścian. Wrażenie to potęguje brak klasycznych uchwytów meblowych.
Oświetlenie do minimalistycznych wnętrz
W mieszkaniu zastosowano oprawy oświetleniowe marki AQForm. Czym kierowali się autorzy projektu przy ich wyborze?
Projektując oświetlenie, zawsze staramy się zrównoważyć oświetlenie główne z oświetleniem nastrojowym. Przy wyborze opraw oświetleniowych w najważniejszych pomieszczeniach typu salon i kuchnia preferowaliśmy zdecydowany, dominujący element na suficie, czysty i prosty w formie. Efekt taki dają szynoprzewody, których dodatkowym atutem jest możliwość późniejszego wpięcia kolejnego reflektorka. Szynoprzewody z reflektorkami stanowią ciekawy, mobilny element kompozycji sufitowej, z możliwością nakierowania oświetlenia w konkretny, charakterystyczny punkt w przestrzeni (np. półkę z obrazami, dekoracje okienne, stół w kuchni)
– dodaje architekt Anna Dankiewicz.
-
Styl industrialny - minimalizm i prostota. Mamy dodatki, które skradną serce miłośnikom surowych wnętrz
-
Wycieraczka pod drzwi nie musi być nudna! Modele z napisami i grafiką kupisz taniej o -40%
-
Kuszące oferty Lidla - co warto kupić? Artykuły spożywcze oraz środki czystości taniej nawet o 60%
-
Akcesoria kuchenne w kolorach wiosny ożywią twoją kuchnię! Te od znanej marki są tańsze nawet o -55%
-
Farba do mebli: Którą wybrać i jak malować różnorodne powierzchnie?