Eleganckie mieszkanie z zielonymi akcentami

Czy mieszkanie położone w najgłośniejszym miejscu stolicy ma szansę stać się oazą spokoju dla jego właścicieli? Jak zaaranżować takie wnętrza, by były jednocześnie eleganckie i "z pazurem"? Projektanci z pracowni JMW Architekci znaleźli rozwiązanie.

110 metrów kwadratowych, pięknie rozświetlone wnętrza dzięki dużym przeszkleniom w ścianach, a za oknami zielone korony drzew - czy można chcieć więcej? Właścicielom tego warszawskiego mieszkania zależało również na tym, by ich nowy dom odzwierciedlał ich osobowości. Zadanie opracowania projektu powierzyli Łukaszowi Michalskiemu, Jakubowi Wiśniewskiemu i Krzysztofowi Jachowiczowi z pracowni JMW Architekci.

Nowoczesna architektura budynku często narzuca aranżację mieszkania. W tym przypadku architekci mogli śmiało podążać w tym kierunku, ponieważ inwestorom w pełni odpowiada taka stylistyka. Przed rozpoczęciem współpracy zapoznali się też z portfolio pracowni, więc mieli pewność, że projekt sprosta ich oczekiwaniom.

Inwestorzy od samego początku dokładnie wiedzieli, czego chcą, mieli z góry określone wyobrażenie o wnętrzu. Żeby powstało ich wymarzone mieszkanie, potrzebowali zderzyć swoją wizję z naszym doświadczeniem

- mówi architekt Łukasz Michalski.

Często obecnie stosowane połączenie klasyki z nowoczesnością pojawiło się w tym mieszkaniu w postaci tradycyjnych materiałów i nowatorskich rozwiązań. W całym mieszkaniu podłogi pokrywa piękny dębowy parkiet ułożony we francuską jodełkę. Razem z ciepłym odcieniem bieli i beżami na ścianach tworzy bazę dla aranżacji.

Duża, otwarta przestrzeń pozwoliła na urzeczywistnienie marzenia właścicieli - efektowną wyspę pomiędzy salonem a aneksem kuchennym. Jej obudowę wykonano ze spieków kwarcowych Laminam Calacatta Gold, które idealnie komponują się z resztą zabudowy kuchennej w kolorze perłowej szarości. Intrygującym akcentem na tym tle jest złota bateria zlewozmywakowa.

Szaro-beżową kolorystykę strefy dziennej mieszkania urozmaicają akcenty w modnym odcieniu butelkowej zieleni - w postaci poduszek na sofie oraz dywanu. Z większym rozmachem zastosowano ten kolor w gabinecie, z którego właściciele są wyjątkowo dumni. Tutaj Intensywna zieleń pokrywa nie tylko jedną ze ścian, ale również zabudowę meblową, która się przy niej znajduje (pomalowano na zielono nawet listwę przypodłogową, by nie tworzyć niepotrzebnego w tym miejscu kontrastu).

Żeby wnętrze do pracy nie było monotonne, zdecydowaliśmy się pomalować ścianę oraz meble na odcień głębokiej zieleni. Na przeciwległej ścianie ustawiliśmy sofę w jasnym beżowym kolorze, dzięki temu zneutralizowaliśmy nieco mocny kolor, tak aby nie przytłaczał niewielkiego wnętrza, a pobudzał wyobraźnię do kreatywnej pracy.

- wyjaśnia architekt Łukasz Michalski.

Łazienki zostały zaprojektowane w duchu nowoczesnej elegancji i są obiektem szczególnego zainteresowania każdego gościa. W tej, która przylega do sypialni, ściany wyłożono wielkoformatowymi płytami z postarzanego mosiądzu. Druga, gościnna, zachwyca kwiatową dekoracją ściany (to tapeta marki Wall&Deco zabezpieczona przed wilgocią specjalnym systemem).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.