Aranżacja mieszkania dla młodego małżeństwa

40-metrowe mieszkanie we wrocławskim bloku. Jego pierwotny układ i wygląd kompletnie nie pasowały młodemu małżeństwu. O pomoc w zaprojektowaniu własnej przestrzeni poprosili architektów z pracowni Bold Design. Ci zaproponowali nowoczesną i lekką aranżację z mnóstwem drewna z dodatkiem szkła, złota i sporą porcją navy peony - przepięknej barwy nawiązującej do odcienia głębin morskich.

Koncepcja zakładała niemal całkowitą rearanżację mieszkania. Najistotniejszym celem było stworzenie otwartej, klarownej, a przede wszystkim przestronnej przestrzeni umożliwiającej płynną komunikację. Dodatkowo właścicielom zależało na uzyskaniu stylowego wnętrza z charakterem. Projektanci poeksperymentowali więc z kolorem i teksturą, tworząc ciekawą aranżację.

W projekcie mieszkania dominują proste formy, które doskonale wiążą funkcję z estetyką. Ze względu na niewielki metraż zaproponowano modułowe meble, co przyczyniło się również do swobodnego zaplanowania przestrzeni w oderwaniu od szablonowych rozwiązań.

Aranżacja mieszkania dla młodego małżeństwa - kolory i detale

Bazę w aranżacji mieszkania stanowi neutralna biel połączona z ciepłym odcieniem drewna. Zapewnia ona świetne tło dla wyrazistej i zmysłowej granatowo-fioletowej barwy oraz szlachetnych dodatków – szkła, złota i marmuru. Efekt? Lekkość, wszechstronność, harmonia, elegancja.

Mieszkanie dla młodego małżeństwaMieszkanie dla młodego małżeństwa fot. Aleksandra Bartoszuk/ Bold Design

Marmur na ścianie to nie klasyczny kamień, a… szklany panel imitujący jego strukturę. To ciekawa alternatywa dla wszechobecnych płytek. Podobny zabieg zastosowano również w łazience, gdzie płyta pojawia się w strefie prysznicowej.

Mieszkanie dla młodego małżeństwaMieszkanie dla młodego małżeństwa Projekt: Bold Design

Skandynawski klimat zyskał rumieńce dzięki zróżnicowanym kolorom, teksturom i formom, metalicznym dodatkom i minimalistycznemu oświetleniu.

Mieszkanie dla młodego małżeństwaMieszkanie dla młodego małżeństwa Projekt: Bold Design

Relacje pomiędzy poszczególnymi zakątkami mieszkania zostały dopracowane w najmniejszych detalach. Określone strefy korespondują ze sobą poprzez barwę, materiały, niebanalne oświetlenie i dodatki. W wąskim przedpokoju antracytowa ściana nawiązuje do wystroju łazienki, która znajduje się właśnie za nią.

Mieszkanie dla młodego małżeństwaMieszkanie dla młodego małżeństwa Projekt: Bold Design

Łazienka wygląda jak elegancki salon kąpielowy. Zastosowano tu modny duet bieli i czerni, a szyku nadała mu szlachetna struktura kamienia.

Mieszkanie dla młodego małżeństwaMieszkanie dla młodego małżeństwa Projekt: Bold Design

Złote detale i biała armatura na czarnej ścianie dodatkowo potęgują wrażenie zmysłowej elegancji.

Zmiana wystroju wnętrza nie wymaga remontu. Wystarczą nowe dodatki

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.