IKEA w CH Blue City w Warszawie

Otwarcie nowego sklepu IKEA to ważne wydarzenie dla mieszkańców miasta, w którym ma ono miejsce. W Warszawie tydzień temu pojawił się już trzeci przybytek tego typu - w Centrum Handlowym Blue City na Ochocie. Jak wygląda nowy sklep IKEA w Warszawie i jakie są nasze wrażenia z pierwszej wizyty?

IKEA w Blue City - strefa inspiracji

Na początek warto zauważyć, że nowy sklep IKEA, który ma swoją siedzibę w Centrum Handlowym Blue City, różni się wielkością od dwóch pozostałych stołecznych punktów sprzedaży tej znanej marki (w Jankach i na Targówku). Nowa lokalizacja to również nowy, mniejszy format sklepu. Mniejszy nie znaczy gorszy - IKEA przygotowała dla swoich klientów nowoczesne wnętrza pełne inspirujących rozwiązań, które pomogą w zaaranżowaniu pięknych i funkcjonalnych mieszkań.

Strefa doradztwa i planowania w IKEA w Blue City

Przychodząc do nowego sklepu IKEA nie musimy wiedzieć, jak chcemy urządzić nasze mieszkanie, jakie meble chcemy kupić do kuchni, jakie kolory będą idealne do sypialni. W każdej z nurtujących kwestii pomogą doradcy, których znajdziemy w specjalnej strefie. Podpowiedzą, czym kierować się przy wyborze, jakie meble i dodatki będą odpowiednie do danej aranżacji, jak łączyć ze sobą kolory oraz w jaki sposób urządzić wnętrze przestronne, a jak niewielkie.

Bistro i Café w IKEA w Blue City

Zakupy w centrum handlowym to zwykle kilkugodzinna wyprawa, której nie wyobrażamy już sobie bez przerwy na posiłek. Czy w nowym sklepie IKEA  mamy taką możliwość? Tak! Strefa Bistro i Café czeka na wszystkich, którym doskwiera głód i pragnienie - lub ochota na coś słodkiego. Menu jest różnorodne i w dużej mierze oparte na sezonowych produktach - w szerokiej ofercie znajdą coś dla siebie wielbiciele dań mięsnych, makaronów, pysznych słodkości oraz wegetarianie (dostępne są również wege hot-dogi) i kawosze.

IKEA w Blue City - dostępny asortyment

Klienci przyzwyczajeni do robienia zakupów w sklepach IKEA o "tradycyjnych" rozmiarach mogą być nieco zawiedzeni ograniczoną ofertą nowego punktu sprzedażowego. Nie znajdziemy tu dywanów, obszernego działu z produktami do pokoju dziecka czy dużej ekspozycji sof wypoczynkowych. Ze względu na mniejszą przestrzeń redukcji musiał ulec również oferowany asortyment. Warto odwiedzić sklep przy okazji zakupów w Blue City, ale jeśli nie znacie zbyt dobrze produktów marki IKEA i chcielibyście poznać jej pełną ofertę, lepszym pomysłem będzie wycieczka do IKEA w Jankach lub na Targówku.

Pamiętajmy jednak, że IKEA umożliwia dokonywanie zakupów przez internet (w obrębie miasta) z dostawą do domu - nie tylko mebli, ale również przedmiotów dekoracyjnych. Jeśli zatem nie znajdziemy czegoś w stacjonarnym sklepie w Blue City, możemy złożyć zamówienie drogą elektroniczną.

IKEA w Blue City na dwóch poziomach

Nowy sklep IKEA został zlokalizowany na dwóch poziomach, a przestrzeń wystawowa podzielona na działy tematyczne pokazane na rysunkach poniżej.

ADRES: C.H. Blue City, Aleje Jerozolimskie 179, 02-222 Warszawa

GODZINY OTWARCIA: Poniedziałek – sobota 10:00 - 22:00
                                       Niedziela handlowa 10:00 - 20:00

Jak to jest zrobione? Narzuta INDIRA z IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.