Dekoracje ścienne z mosiądzu od PAP DECO

Dekoracje ścienne z mosiądzu stają się coraz bardziej popularne ze względu na trwałość i niezwykle elegancki wygląd. Mosiądz wykorzystuje się również w produkcji mebli i oświetlenia, co w połączeniu z ozdobami ściennymi pozwala na stworzenie spójnej aranżacji.

Dekoracje ścienne z mosiądzu - PAP DECO

Założona w 2017 roku polska marka PAP DECO wytwarza dekoracje ścienne tradycyjną metodą odlewniczą, co zapewnia produktom niepowtarzalność i staranność wykonania. Pomysł na wytwarzanie ozdób z mosiądzu zrodził się z artystycznej tradycji rodzinnej - założyciel PAP DECO, Piotr Papliński, wyniósł z domu zamiłowanie do zajmowania się metaloplastyką i doświadczenie w pracy z różnymi metalami, w tym również z mosiądzem. Znajomość właściwości mosiądzu, pomysły na jego nowatorskie wykorzystanie oraz odkrycie niszy na rynku zaowocowały stworzeniem pierwszych dekoracji ściennych z tego materiału. Piotr Papliński wraz z bratem, Marcinem Paplińskim, założyli firmę, która już po roku działalności mogła się pochwalić dosyć pokaźną kolekcją dekorów - oraz usługą wykonywania dekoracji na zamówienie według projektu klienta.

W tworzeniu dekoracji ściennych PAP DECO czerpie inspiracje z natury i geometrii - ozdoby mają kształt m.in. liści i piór ptaków oraz wieloboków. Część produktów możemy zamontować na ścianie bądź frontach meblowych pojedynczo (np. jako uchwyty meblowe), pozostałe w większych grupach tworzą kompozycje ścienne, które mogą przybierać formę uporządkowaną lub nieregularną. Wszystko zależy od tego, jak dużą część ściany chcemy pokryć dekorami oraz jaki charakter nadać tej ekskluzywnej okładzinie. Mosiądz jest poddawany procesowi galwanicznemu, dzięki czemu możliwe jest jego wybarwienie i dopasowanie kolorem do planowanej aranżacji wnętrza.

Dekoracje ścienne z mosiądzuDekoracje ścienne z mosiądzu Fot. Unitworkz Design & more Krzysztof Żółtowski

Dekoracje ścienne z mosiądzu - tradycyjna technologia odlewnicza

Dekoracje ścienne z mosiądzu od PAP DECO są wykonywane w technologii odlewniczej. Oznacza to, że najpierw rzeźbiarz przygotowuje model z gipsu ulub wosku, na podstawie którego powstaje jednorazowa forma piaskowa. Taką formę zalewa się ciekłym metalem - w tym przypadku mosiądzem. Sterowanie procesem krzepnięcia pozwala na uzyskanie właściwej struktury oraz charakteru wytwarzanego elementu. Kiedy materiał zastygnie, można przejść do ręcznej obróbki powstałego odlewu, dzięki czemu przedmioty bardzo dokładnie odwzorowują kształty zaczerpnięte z natury. Ponadto ta technologia pozwala na wykonanie niemal każdego wzoru, jakiego klient sobie zażyczy.

Dekoracje ścienne z mosiądzuDekoracje ścienne z mosiądzu Fot. Unitworkz Design & more Krzysztof Żółtowski

Dekoracje ścienne od PAP DECO dostępne są w kilku wybarwieniach - m.in. mosiężnym, miedzianym i srebrnym. Ceny poszczególnych sztuka wahają się pomiędzy 40 a 920 zł. Zamówienia specjalne (według projektu klienta) są wyceniane indywidualnie. Produkty tej marki można kupić w sklepach stacjonarnych, m.in: Długa Showroom na warszawskiej Starówce, Bizzarto Concept Store (CH Domoteka, Warszawa), Forum Designu (Kraków), Salonie Meblolight (Gdynia) czy Kala Studio (Wrocław). Oferta jest dostępna również na stronie producenta - www.papdeco.com.

Dekoracje ścienne z mosiądzuDekoracje ścienne z mosiądzu Fot. ART'UP INTERIORS Piotr Lucyan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.