Targi Sztuki Dostępnej 2-3 marca 2019 Warszawa

W dniach 2-3 marca 2019 odbędą się pierwsze w Polsce Targi Sztuki Dostępnej. Wydarzenie to ma na celu promocję sztuki współczesnej, która może być dobra i niedroga. Jest to nowa pozycja w kalendarzu imprez kulturalnych w Polsce. Dodatkowym atutem jest górna granica ceny - żadne z dzieł sztuki nie może kosztować więcej niż 5 tys. zł.

W ostatnich latach w Polsce zauważamy wzrost zainteresowania sztuką - także wśród osób, które nigdy dotąd nie zajmowały się tą dziedziną. Jako społeczeństwo dojrzeliśmy do etapu, w którym zwykłe, masowo produkowane dobra materialne są już niewystarczające. Poszukujemy czegoś więcej. Czegoś unikalnego, stworzonego z emocji, talentu i pasji. Dlatego coraz częściej odczuwamy potrzebę bezpośredniego kontaktu ze sztuką. Pragniemy dekorować ją nasze domy, chętnie widzimy ją w przestrzeni publicznej.

Z drugiej strony większość z nas czuje się w świecie sztuki – zwłaszcza współczesnej – niepewnie. Nie znamy artystów, nie orientujemy się w bieżących nurtach i zjawiskach. Brakuje nam zaufania do własnego gustu i osobistych wyborów. Nie bywamy na wystawach i aukcjach, a galerie omijamy szerokim łukiem.

Z lewej: NEYGallery, IgorVeter, Mia?z?sz, 30x30 cm. Z prawej: Galeria Milano, Wolniak Olga, 50x50 cm 2018 złotoZ lewej: NEYGallery, IgorVeter, Mia?z?sz, 30x30 cm. Z prawej: Galeria Milano, Wolniak Olga, 50x50 cm 2018 złoto mat. prasowe

Targi Sztuki Dostępnej skierowane są właśnie do takich osób. Do wszystkich, którzy myślą o zakupie dzieła sztuki, ale po pierwsze nie chcą na nie wydać zbyt wiele, a po drugie, nie mają pojęcia, gdzie i które dzieło warto nabyć.

U nas będzie niedrogo, więc przyjdź i po prostu kup, co ci się podoba. Nie musisz w ogóle znać się na sztuce. Gwarantujemy, że wszystko, co kupisz, będzie miało wartość artystyczną

- zachęcają organizatorki wydarzenia Lena Szwed-Strużyńska i Ewa Mierzejewska.

Organizatorki przywiązują ogromną wagę do wysokiego poziomu prezentowanych prac. Od samego początku wprowadziły ostrą selekcję Wystawców. Do udziału w Targach Sztuki Dostępnej zaprosiły najlepsze, renomowane galerie sztuki współczesnej z całej Polski. Istotną częścią Targów będzie Galeria TSD, przestrzeń przeznaczona dla artystów indywidualnych. Tu również obowiązuje selekcja, choć pokazane będą prace zarówno „młodych talentów”, jak i twórców o już ugruntowanej pozycji.

Galeria Milano, Kiesner Maria, 2018, 40x50 cmGaleria Milano, Kiesner Maria, 2018, 40x50 cm mat. promocyjne

Odwiedzający Targi Sztuki Dostępnej będą mogli zapoznać się tym, co najciekawsze w nowej polskiej sztuce. Przedstawione zostaną jej różne gatunki: od malarstwa i grafiki, poprzez fotografię, rzeźbę, aż do tkaniny artystycznej. Nie zabraknie nawet dzieł polskich gwiazd street-artu.

Wszystkie prezentowane prace będzie można kupić i natychmiast zabrać do domu. Organizatorzy zapewniają profesjonalną usługę pakowania.

Targi Sztuki Dostępnej odbędą się w Warszawie w dniach 2-3 marca 2019, w przestrzeni eventowej BABKA do wynajęcia, ul. Młocińska 5/7.

Strona internetowa: www.targisztukidostepnej.pl

Galeria Milano, Sobczyk Marek, 100x70 cm, sexreligiapol, 2008 r., tempera jajowa na tekturzeGaleria Milano, Sobczyk Marek, 100x70 cm, sexreligiapol, 2008 r., tempera jajowa na tekturze mat. promocyjne

galeriaESTA, Zdzisław Stanek, S?wiatłoformy, 71x50 cm, lata 70.galeriaESTA, Zdzisław Stanek, S?wiatłoformy, 71x50 cm, lata 70. mat. promocyjne

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.