Regał Billy ma już 40 lat i jest nieustannie w doskonałej formie! IKEA zdradza sekret na długowieczność

Regał Billy w wieku 40 lat wciąż wygląda świetnie! O kim mowa? W tym roku IKEA obchodzi okrągły jubileusz pojawienia się jednego z najbardziej wszechstronnych produktów o wielu twarzach - regału BILLY. Przez 40 lat swojego życia zadomowił się w milionach domów, a teraz, z okazji urodzin zyska on nowy żółty kolor i opcjonalne dodatki, jak półki ekspozycyjne i podpórki do książek.

Ikea regał Billy

BILLY niezmiennie znajduje swoje miejsce we współczesnych domach i świetnie spełnia swoje zadanie pomimo tego, że w dzisiejszych czasach encyklopedia, która kiedyś mogła zapełnić regał, teraz mieści się w całości w smartfonie. Jak dokonuje tego BILLY? Czy zdradzi swój sekret na to, jak wznosić się ponad nieustannie zmieniające się trendy i potrzeby?

Regał BillyRegał Billy Fot.Ikea

Regał Billy Ikea

Na przestrzeni lat BILLY był regularnie udoskonalany, pojawiał się w nowych wariantach i odsłonach kolorystycznych. Jednak powodem, dla którego mebel ten tak dobrze dopasowuje się do stylu życia wielu ludzi jest fakt, że stojący za nim koncept pozostaje niemal taki sam od lat. Ważne książki oraz inne znaczące osobiste przedmioty chcemy mieć zawsze uporządkowane i w zasięgu wzroku. Nawet jeśli spędzamy coraz więcej czasu w Internecie, nadal – oprócz zasobów „online” – posiadamy też rzeczy „offline”, których nie chcemy ukrywać. I właśnie to oferuje seria BILLY - meble do przechowywania, które są funkcjonalne, elastyczne oraz dające nieskończone możliwości personalizacji.

Regał BillyRegał Billy Fot. Ikea

To, że zależy nam na pokazaniu światu tego, kim jesteśmy dobrze odzwierciadla popularny w mediach społecznościowych hashtag #shelfie. Za jego pomocą ludzie dzielą się nietuzinkowymi pomysłami na podkreślenie swojej osobowości oraz charakteru, także poprzez urządzenie domu.

Regał BillyRegał Billy Fot. Ikea

Ikea Billy regał

Choć regał BILLY nie posiada etykiety popularnego projektanta, jego twórca jest bardzo znany w świecie IKEA - Gillis Lundgren był jednym z pierwszych pracowników firmy. Zależało mu na stworzeniu niedrogiego mebla, który z łatwością będzie mógł dopasować się do stylu życia różnych osób i wielu rodzajów przestrzeni mieszkalnych.

40 lat temu zlecono mi zaprojektowanie prostego, funkcjonalnego regału do przechowywania książek. Wtedy nawet nie wyobrażałem sobie, że BILLY trafi do tylu domów na całym świecie. Pamiętam, że byłem szczególnie dumny z możliwości dopasowania wysokości półek i z głębokości regału – idealnej do przechowywania książek. Mogliśmy też przewozić regał w płaskich paczkach – to ja jako pierwszy zastosowałem ten pomysł. Regał BILLY nadal jest jednym z moich faworytów i mam nadzieję, że również w przyszłości będzie się cieszył popularnością – mówił projektant Gillis Lundgren.

BillyBilly Fot. Ikea

Regał Ikea Billy

Z okazji swoich 40. urodzin regał BILLY zyskał nowy żółty kolor i opcjonalne dodatki, takie jak półki ekspozycyjne i podpórki do książek z serii BOTTNA w kolorach niebieskim, czerwonym oraz zielonym. Dzięki temu jest jeszcze bardziej elastyczny oraz dostosowany do sposobu, w jaki ludzie chcą obecnie żyć w swoich domach.
Nowe produkty dostępne będą w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku lutego 2019 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.