Dekoracje do domu

Dekoracje do domu kupujemy chcąc dokonać szybkiej metamorfozy wnętrz. Bez remontu, bałaganu, konieczności wyprowadzania się na czas prowadzonych prac. Podpowiadamy, jakie dekoracje do domu kupić, by odświeżyć aranżację na wiosnę.

Dekoracje do domu - moc kolorów

W tym sezonie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Podążając za Instytutem Pantone wprowadźmy do naszych wnętrz dodatki w kolorze Living Coral. Taki zabieg nie wymaga gruntownego remontu i malowania ścian. Do zmiany dekoracji mogą posłużyć nam kolorowe poduszki, tkaniny w modnym kolorze, herbaciane róże w wazonie, stylowa lampa, stoliczek śniadaniowy czy puszysty dywan. Kolorowe drobiazgi ożywią każde wnętrze i poprawią nam humor.

Oczywiście nie musimy ograniczać się do jednego koloru. W tym sezonie modnych kolorów jest więcej - możemy wybrać ten w którego towarzystwie czujemy się najlepiej.  Mocne plamy barw uchronią wnętrze przed kolorystyczną monotonią.

Modne kolory dekoracjiModne kolory dekoracji Fot. Westwing

Dekoracje do domu - miękko i połyskliwie

Jeśli znudziła Wam się stara kanapa to możecie radykalnie zmienić jej wygląd zmieniając obicie korzystając z usług tapicera lub przykryć ją kolorowymi poduszkami lub oryginalną narzutą - wybierz model z frędzlami, które tak polubili projektanci. Złote detale pięknie odbijają światło i są prawdziwą biżuterią każdego wnętrza. W tkaninach oczywiście wciąż modny jest miękki aksamit i błyszczący jedwab. Jeśli znajdziecie ciekawe materiały z surowego lnu w etniczne wzory - nie bójcie się go wykorzystać. 

Podkładka na stół - DIY

W tym sezonie modne będą wzory roślinne - tu nieustająco wiedzie prym ulubiona roślina projektantów - monstera dziurawa. Jako druga plasuje się palma koralowa. Oba motywy zdobią blaty stolików, tapety i dywany.

Jeśli wolicie, żywe rośliny to postawcie na duże grafiki z motywem geometrycznym. Dobrze wyglądają również w kolorze. 

Kolorowo i miękkoKolorowo i miękko Fot. Westwing

Dekoracje do domu - natura

Ten trend cieszy mnie najbardziej, bo nie ma nic piękniejszego od imitacji niż sam oryginał. Każde wnętrze wypełnione roślinami jest oryginalne i wygląda przytulnie. No i oczywiście czujemy się w nim lepiej, bo rośliny poza pięknym wyglądem poprawiają jakość powietrza i obniżają poziom stresu. Dla tych, którzy uważają się za słabych ogrodników polecamy rośliny bezobsługowe: zamię, dracenę i sansewerię. Ci bardziej troskliwi mogą spróbować uprawy bluszczu, zielistki i paproci - to prawdziwi pożeracze smogu.

Kolorowa szafka do pokoju dziecka - zrób to sam

Do minimalistycznych i słonecznych wnętrz idealne będą kaktusy. Wbrew obiegowej opinii je też trzeba podlewać.

Nie zapominajmy również o kwiatach ciętych - nie tylko od święta. Klimat wiosny można poczuć natychmiast wstawiając do wazonu bukiet tulipanów, czy energetycznych żonkili.

Kwiaty w mieszkaniuKwiaty w mieszkaniu Fot. Westwing

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.