Vault by Vans & Modernica - designerska współpraca

Słynna marka meblarska Moderica łączy siły z ikoną skateboarding'u firmą Vans. Dzięki temu aliansowi powstała limitowana edycja niezwykłych krzeseł z włókna szklanego o zachwycającym designie.

Niezwykłe kolekcja z Kalifornii

Wybitny duet, Vans i Modernica, ujawniają swoją pierwszą współpracę, prezentując ekskluzywną kolekcję kapsułową w której znalazły się buty i meble, oddając hołd dziedzictwu marki w zakresie designu i rzemiosła. Zainspirowani słoneczną Kalifornią, z której wywodzą się obydwie marki, tworzą wspólnie nowoczesne i odważne projekty butów, uzupełnione o limitowaną serię kultowych krzeseł wykonanych z włókna szklanego Modernica, z nadrukiem w archiwalnych grafik Vans.  

Krzesła z włókna szklanego

Fabryka firmy Modernica wytwarza swoje krzesła przy pomocy historycznych pras do włókna szklanego i innych specjalistycznych maszyn, które były wykorzystywane do produkcji tysięcy krzeseł przez ponad trzy pokolenia. To znakomita firma meblarska, która nadal wywołuje podziw, udowadniając, że ich opinia jako lidera w projektowaniu mebli i rzemiośle jest w pełni zasłużona. Posiadająca bogatą, ponad 25-letnią historię marka Modernica, mająca swoją siedzibę w Los Angeles, jest odpowiedzialna za rewitalizację niemal zapomnianej sztuki formowania z włókna szklanego pod wysokim ciśnieniem.

Jak powstają krzesła Modernica?

Liczy się tradycja

Modernica to synonim ponadczasowego, klasycznego wzornictwa - to etos marki, z którym utożsamia się również Vans. W tej ekskluzywnej kolekcji Vans odnosi się do dziedzictwa uwielbianych hawajskich motywów liści palmowych i klasycznego wzoru szachownicy.

Z połączenia wyjątkowej precyzji marki Modernica i innowacyjnego designu "Off The Wall" Vans powstały kunsztownie wykonane modele butów 36 LX i OG Slip-On LX.

Kolekcja krzeseł Modernica i butów VansKolekcja krzeseł Modernica i butów Vans Fot. Modernica i Vans

Dopełnieniem kolekcji Vault by Vans x Modernica są wersje kultowego krzesła z włókna szklanego Modernica. Każde z nich koresponduje z klasycznymi grafikami wykorzystanymi w butach.

Kolekcja Vault by Vans x Modernica będzie dostępna w wybranych punktach Vans Vault w całej Europie od 23 lutego 2019 roku. W Polsce będzie można ją kupić w sklepie Chmielna 20 Lab w Warszawie.

Więcej o: