Wesele w różnych stylach

Styl wesela powinien określać Młodą Parę, odzwierciedlać charakter nowożeńców, ich upodobania, marzenia i plany. Inny styl wybiorą romantycy, a inny lubiący przepych.

Na styl wesela składa się wybór miejsca przyjęcia, jego dekoracja, menu, strój młodych i… wiele innych drobiazgów.

Wesele w różnych stylach - styl rustykalny

Na tego typu wesele decyduje się coraz więcej par. Nic dziwnego, to po prostu powrót do natury. Na przyjęcia rustykalne najlepiej wybrać karczmę, zajazd pod miastem, świetna też będzie stodoła. Styl ten lubi wszystko co naturalne: drewno, len, bawełnę, sznurek, koronki, papier. Drewniane proste stoły lub ławy są przykrywane bieżnikami i dekorowane sezonowymi kwiatami oraz owocami. W menu wesela rustykalnego znajdują się tradycyjne polskie dania – m.in. kaszanka, kiełbasy, noga z dzika lub prosiaka. Rustykalny styl to delikatne, naturalne kolory – pastele, wrzosy, zielenie, biele i kremowy. Sukienka panny młodej jest zwiewna, a ubiór pana młodego – swobodny.

Dekoracja stołu weselnego >>

Wesele w różnych stylach - styl boho

Kojarzy się ze środowiskiem hippisowskim, bo takie też są jego źródła. Charakteryzuje się feerią barw, luzem, prostotą. Wymarzonym miejscem na ślub w stylu boho jest leśna polana, ogród lub duży imprezowy namiot - ważne, by odbył się na świeżym powietrzu. W wystroju dominują wiszące kompozycje kwiatowe i ogromne ilości zieleni.  Stoły przykryte są białymi lnianymi obrusami obszytymi koronkami bądź z motywami roślinnymi. Zdobią je słoiki ze świecami i wazony oplecione sznurkiem. Sporo jest także papierowych ozdób – lampionów, chorągiewek, napisów. Meny także jest proste, najczęściej wegetariańskie. Panna młoda do ślubu idzie w luźnej, koronkowej sukni w kolorze złamanej bieli lub w zestawie: spódnica i przylegająca do ciała góra, która odsłania kawałek brzucha, Na głowie obowiązkowy jest wianek ze świeżych kwiatów. Panowie stawiają na koszule z muszką lub kolorowy garnitur: jasnobrązowy, szmaragdowy lub bordowy.

Nakrycie stołu: aranżacja na wesele >>

Wesele w różnych stylach - styl glamour

Glamour to synonim przepychu, luksusu, blasku. To także wyrafinowana elegancja i wyczucie proporcji, bo łatwo popaść w kicz. Wesele w stylu glamour odbywa się w eleganckim lokalu, pałacu bądź wystawnej rezydencji.  Stoły przykryte są efektownymi białymi obrusami, często zdobionymi złotem lub srebrem. Zastawa zawsze jest najwyższej jakości – porcelana, kryształy, srebro. Ozdobą stołów są wysokie świeczniki i wiązanki z róż, hortensji lub storczyków, w szklanych bądź kryształowych wazonach. Bukiety często są ozdobione perłami. Kuchnia w stylu glamour jest wyszukana, a homary są jak najbardziej na miejscu. Sukienka panny młodej jest subtelna i wykonana z najwyższej jakości materiałów. Często ma odkryte plecy lub podkreśloną talię. Na porządku dziennym jest welon, rękawiczki, droga biżuteria. Pan młody występuje w eleganckim garniturze lub smokingu albo we fraku.

Pudełko na koperty >>

Wesele w różnych stylach - styl klasyczny

Jest wyrafinowany i elegancki, łączy tradycję z nowoczesnością.  Styl klasyczny jest idealny dla osób ceniących minimalizm i dobrą jakość.  Na miejsce przyjęcia idealnie nadają się zabytkowe wnętrza zamku lub elegancka sala bankietowa. Dekoracje są wytworne, jednakże bez przepychu i jest ich niewiele. W kolorach dominuje biel, kość słoniowa, krem. Ozdobą stołów przykrytych białymi obrusami są proste, zwarte wiązanki w szklanych wazonach. Bukiety powstają z tulipanów, róż, calli, peonii, hortensji. Dobry będzie też bez, gardenia, groszek pachnący, anemony. Między kwiaty można wpleść gałązki bluszczu symbolizującego wierność. W menu pojawiają się potrawy kuchni międzynarodowej. Suknia panny młodej jest biała, skromna, często o kształt litery A z głębokim dekoltem. Na głowie ma upięty kok i welon. Pan młody występuje w jednorzędowym garniturze z kamizelką.

Każde wesele jest wyjątkowe. Poprzez styl i motyw przewodni, przekazujemy gościom cząstkę siebie. Warto więc wybrać go rozważnie.

Dekoracje ślubneDekoracje ślubne Fot. StockSnap/pixabay.com

Więcej o: