Nowa kolekcja od IKEA będzie dostępna tylko przez 9 tygodni - musisz ją mieć!

W kwietniu w sklepach IKEA pojawi się nowa kolekcja TANKVARD. Z założenia ma ona łączyć skandynawską świeżość z japońskim spokojem. Produkty serii wykonano z naturalnych materiałów. Mają wprowadzać do pomieszczeń wakacyjną atmosferę.

TANKVARD - wspomnienie lata

Kolekcja TANKVARD została zainspirowana latem i wakacyjną beztroską, a jej elementy mają wywoływać skojarzenia właśnie z najcieplejszą porą roku. IKEA efekt ten chce osiągnąć przez wprowadzenie do swojego asortymentu elementów wykonanych z naturalnych materiałów i włókien, w tym z czystego lnu i bawełny w odcieniach ingydo i bieli.

Tworząc kolekcję TANKVARD, IKEA nie zapomniała o funkcjonalności - znajdziemy w niej meble wykonane z rattanu, które są nie tylko piękne, ale też niezwykle lekkie i łatwe do przenoszenia, dzięki czemu mogą być wykorzystywane w różnych pomieszczeniach. Co więcej, rattanowe meble, choć proste i stonowane, są na tyle efektowne, że mogą stanowić najmocniejszy punkt każdego wnętrza.

Perfekcyjna niedoskonałość

Rattan to zdecydowanie motyw przewodni nowej kolekcji IKEA. Poza wymienionymi już meblami, pojawia się także w różnego rodzaju dodatkach, takich jak plecione kosze, w których można przechowywać miękkie koce i pledy. Co więcej, w kolekcji TANKVARD znalazły się elementy, które już na pierwszy rzut oka mają wyglądać na komfortowe i miłe w dotyku, takie jak pościel w kolorach nawiązujących do morskich fal, czy (nowość w ofercie sklepów) lekkie kimono, które ma otulać ciało zaraz po przebudzeniu lub orzeźwiającej kąpieli.

Wszystkie produkty z serii TANKVARD są ze sobą spójne, dzięki połączeniu współgrających ze sobą tekstur, kolorów i materiałów. Jej projektanci zadbali o to, aby elementy te cechowała "perfekcyjna niedoskonałość". Zgodnie z tym hasłem, produkty z kolekcji wyglądają na nadgryzione zębem czasu rękodzieła, co czyni je jeszcze bardziej unikatowymi.

IKEA w walce o lepsze nawyki

Motywem, który stoi za kolekcją TANKVARD jest rozpowszechnianie lepszych nawyków w codziennym życiu. Przyjemne, kojarzące się z komfortem i przytulnością produkty, mają przypominać nam o trosce wobec samego siebie, a więc o otaczaniu się tym, co relaksujące i kojące.

-"Przyjemność czerpana z dotyku” jest zdecydowanie hasłem przewodnim tej kolekcji, ale równie ważne są „prostota” i „przystosowanie”. Chcieliśmy stworzyć coś, z czym ludzie mogą stworzyć emocjonalny związek i co sprawi, że poczują się przytulnie oraz ciepło, teraz i przez wiele lat – wyznała Akanksha Deo, projektantka IKEA mieszkająca w Delhi w Indiach, która odpowiada za wszystkie tekstylia w serii.

Kolekcja TANKVARD dostępna będzie w sklepach IKEA na terenie całej Polski od początku kwietnia 2019 r. Produkty, które wchodzą w jej skład będą obecne na sklepowych półkach przez 9 tygodni (lub do wyczerpania zapasów).

Ławka, wym. 150x45x45 cm, lakierowany bebarwnie rattan, 499 złŁawka, wym. 150x45x45 cm, lakierowany bebarwnie rattan, 499 zł Fot. OSKAR FALCK AB/IKEA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.