Apartament w Berlinie w modnym stylu

Wyjątkowe mieszkanie w samym sercu Berlina idealnie odzwierciedla charakter dzielnicy - jest eklektyczne i pełne wyrazistych kolorów. Projektując wystrój apartamentu stylista inspirował się nie tylko kultową okolicą, ale też osobowością jego właścicielki. Zobaczcie jak urządzony został ten modny apartament.

Projekt aranżacji tego niezwykłego mieszkania stworzony został przez stylistę wnętrz Michała Gulajskiego, znanego z wplatania do swoich stylizacji elementów nawiązujących do zainteresowań ich mieszkańców, jak również do wyglądu lub historii otoczenia. Dokładnie w ten sam sposób podszedł do zadania zleconego mu przez właścicielkę berlińskiego mieszkania.

Apartament w Berlinie: niezwykły klimat

Stylista w swoim projekcie postawił przede wszystkim na eklektyzm, dlatego na 50 m kw. można zauważyć elementy w stylu art deco, glamour, a nawet orientalnym. Najmocniejszym punktem w salonie jest ściana ozdobiona tapetą w egzotyczny wzór na złotym tle. Z kolei aneks kuchenny urządzony został w sposób prosty i funkcjonalny. W przestronnej sypialni i łazience pojawiają się natomiast odcienie najmodniejszego w tym sezonie koloru, jakim jest living coral. Choć całe mieszkanie jest mieszanką kilku stylów, to jego wystrój jest spójny. A wszystko to dzięki kolorystyce, w której dominują odcienie niebieskiego i akcenty koralowego różu.

Apartament mieści się w dawnej dzielnicy robotniczej Prenzlauer Berg, która obecnie jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc do życia przez przedstawicieli berlińskiej bohemy artystycznej. Architektura tej okolicy różni się od tej, którą można spotkać w innych częściach Berlina. Zamiast szklanych wieżowców w Prenzlauer Berg można napotkać około 300 zabytkowych budynków, w których mieszczą się nie tylko apartamenty, ale i przytulne kawiarnie, pracownie artystów i butikowe sklepy będące pokłosiem lat 60. XX wieku, kiedy tę część miasta zamieszkiwała berlińska cyganeria. Większość zabudowy dzielnicy pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, toteż ma ona wyjątkowy klimat.

Apartament w Berlinie: wyjątkowa okolica

Dużą zaletą lokalizacji apartamentu jest widok, który rozciąga się na kultowy dla mieszkańców Berlina Mauerpark ("Park przy murze"). Po zakończeniu wojny był on pasmem granicznym Muru Berlińskiego, a po jego zburzeniu i zjednoczeniu Niemiec przestrzeń ta została oddana mieszkańcom miasta. W niedziele spokojny na co dzień park tętni życiem zamieniając się w ogromny pchli targ, na którym można kupić porcelanę, płyty winylowe, dekoracyjne bibeloty, a nawet stare meble.

Mauerpark to też ulubione miejsce młodzieży - wieczorami odbywają się tam koncerty muzyczne i znane w całym Berlinie imprezy karaoke. Takim wydarzeniom towarzyszą stragany z jedzeniem. A jeśli już o jedzeniu mowa, to warto wspomnieć. że nieopodal parku znajduje się słynna ulica Oderberg Strasse, czyli kulinarne zaplecze miasta. Można znaleźć tam restauracje serwujące kuchnię tajską, wietnamską, indyjską czy koreańską.

Cały eklektyzm tej dzielnicy ma swoje odwzorowanie w mieszkaniu zaprojektowanym przez Michała Gulajskiego. Dzięki temu we wnętrzach, tak jak i w całej okolicy, nie ma miejsca na nudę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.