Kopieniec: hotel z widokiem na Tatry

Położony w malowniczej podhalańskiej miejscowości Murzasichle Hotel Kopieniec Fizjo - Med & SPA**** oferuje wypoczynek, który w niczym nie ustępuje alpejskim kurortom. Sam hotel wyróżnia się designerskim wyposażeniem oraz przepięknym widokiem na panoramę Tatr. Za projekt wnętrz odpowiada pracownia FOB!a design.

Kopieniec: hotel z widokiem na Tatry. W trosce o regenerację

Choć trudno zdecydować, która pora roku jest najlepsza na wypoczynek w Tatrach, to jednak nie da się ukryć, że piękno tatrzańskiej przyrody widać szczególnie wiosną. W tym sezonie przyroda budzi się do życia, co można zauważyć na każdym kroku - na górskich szlakach kwitną krokusy, a ośnieżone jeszcze szczyty pięknie mienią się w wiosennym słońcu. Dlatego, choć kończy się sezon narciarski, warto wybrać się w Tatry także wiosną.

Coraz częściej turyści odwiedzający polskie góry zamiast zatłoczonego Zakopanego wybierają mniejsze okoliczne miejscowości, takie jak Murzasichle. Ta górska wioska leży nieopodal tras narciarskich i Białki Tatrzańskiej. To tam znajduje się Hotel Kopieniec, który bardzo często wybierają na miejsce swojego odpoczynku amatorzy białego szaleństwa. Ten piękny hotel butikowy jest też świetną bazą wypadową do letnich wędrówek po najpiękniejszych szlakach turystycznych.

Kopieniec: hotel z widokiem na Tatry. Z tradycji w nowoczesność

Apartamenty i pokoje w Hotelu Kopieniec urządzone zostały w stylu łączącym minimalistyczny luksus z nowoczesną góralszczyzną. Zaprojektowanie tych wnętrz inwestorzy powierzyli Izabeli Fluder-Wiąk, doświadczonej architektce z FØB!a design, która w swoim portfolio ma wiele projektów hoteli i obiektów usługowych. W stworzonych przez siebie aranżacjach zaadaptowała regionalne, typowo górskie motywy do współczesnych potrzeb.

Hotel Kopieniec jest też wyjątkowy ze względu na zaprojektowane dla tego miejsca oświetlenie i wykładziny (specjalnie dla hotelu powstał unikalny wzór tradycyjnego ludowego ornamentu w uwspółcześnionej wersji). Architektka zaproponowała indywidualny wzór z oferty Newmor Polska, który dostosowany został do konkretnego miejsca. Na przykład, wzór dopasowano do narożnika szklanej łazienki w ten sposób, aby jego odbicie w szybie pokazywało pełną góralską rozetę.

Kopieniec: hotel z widokiem na Tatry. W dobrych rękach

Dzięki przemyślanemu wystrojowi wnętrz, gościom hotelu łatwo zregenerować siły po górskich aktywnościach, jak również przygotować się do zabiegów zdrowotnych. W Hotelu Kopiec można skorzystać z usług wybitnego fizjoterapeuty, który kiedyś zajmował się polską reprezentacją skoczków narciarskich, czyli Rafała Kota, ojca utalentowanego skoczka Macieja Kota.

Istotnym elementem hotelowych wnętrz są stare fotografie, powielone na dużych płaszczyznach, na których widnieją członkowie rodziny inwestora. Zdjęcia te przedstawiają wiele ciekawych historii, które można poznać podczas pobytu w Hotelu Kopieniec, będącym kameralną i komfortową ostoją w sercu polskich Tatr.

Więcej o: