Mieszkanie na warszawskich Bielanach już od progu robi dobre wrażenie, ze względu na jego przytulność i jasność. Jego właściciele, jak sami przyznali, nigdy nie marzyli o modnych wnętrzach pełnych szkła i betonu. Do ich gustu o wiele bardziej przemawiają wnętrza radosne, o subtelnej kolorystyce, dzięki której można dowolnie zmieniać charakter mieszkania z pomocą dodatków.
Nie da się ukryć, że mieszkanie jest rzeczywiście przytulne. Efekt ten osiągnięto dzięki wprowadzeniu do jego wnętrz ciepłego, dębowego drewna i połączeniu go z neutralną szarością, bielą, odcieniami kawy z mlekiem oraz sztuką na ścianach. Integralną częścią tego projektu jest również okoliczna zieleń, która tylko dodaje całemu mieszkaniu uroku - jest ono zlokalizowane na parterze i posiada dwa duże tarasy, na które wiosną i latem przenosi się życie rodzinne i towarzyskie.
Dzięki ciekawej lokalizacji i zwróceniu się w stronę zieleni za oknami, proces projektowania tego niezwykłego mieszkania był wypełniony pozytywną energią. Architekt opierał się z jednej strony na szacunku do pracy i własnym doświadczeniu, a z drugiej na potrzebie kontaktu z naturą oraz guście inwestorów. Duże znaczenie dla sukcesu realizacji bez wątpienia miała także dobra komunikacja między architektem a właścicielami apartamentu. To ich twórczy dialog sprawił, że powstały wnętrza, które nie tylko oddają charakter mieszkańców, ale są też zgodne z estetyką Jacka Tryca.
Ogromną zaletą prezentowanego mieszkania jest bez wątpienia jego metraż (ma powierzchnię 160 m kw.), który umożliwił zaplanowanie przestrzeni w ten sposób, aby każdy z domowników miał w nim miejscu na rozwijanie swoich pasji. W tym celu architekt wyznaczył strefę rozrywki, dającą w zasadzie nieograniczone możliwości zabawy i dla dzieci, i dla rodziców. Jej częścią jest między innymi sala kinowa.
W mieszkaniu istnieje wyraźny podział na strefę dzienną i prywatną, ponieważ sypialnie i łazienki zostały zaplanowane w innej, bardziej intymnej części mieszkania.
Sercem tego wyjątkowego mieszkania jest kuchnia, która z założenia miała być nie tylko estetyczna, ale także bardzo funkcjonalna. Właściciele mieszkania w ciągu tygodnia są dość zapracowani, jednak w weekendy lubią celebrować czas wolny z rodziną i przyjaciółmi, dlatego zależało im, aby kuchnia w mieszkaniu była duża i wygodna. Centralnym punktem kuchni stała się więc sporych rozmiarów wyspa kuchenna, przy której domownicy gotują i spędzają wspólnie czas do późnych godzin nocnych.
Do zabudowy kuchennej właściciele mieszkania wybrali proste fronty szafek i zdecydowali się na zaaranżowanie kuchni na otwartą jadalnię oraz salon. W projekcie architekt zachował konsekwencję w doborze barw, stawiając na dębowe fronty w odcieniu powtarzającym się w wystroju jadalni.
Kuchnia wyposażona jest w nowoczesne urządzenia, które zostały jednak ukryte w klasycznej formie zabudowy. Nad blatem położone zostały natomiast patchworkowe płytki tworzące efektowną dekorację w odcieniach zbliżonych do kuchennych szafek.
Właściciele mieszkania przy Parku Kaskada to miłośnicy sztuki, co można zauważyć przyglądając się ścianom apartamentu. Od początku jego aranżacja planowana była w ten sposób, by znalazło się w nim miejsce na obrazy autorstwa Michała Wareckiego. Nie da się ukryć, że dzięki nim, jak i dzięki całemu projektowi Jacka Tyca, mieszkanie jest pełne emocji, a jednocześnie jest miejscem spójnym i przytulnym.