Złota 44: design od Clue Studio i najnowsze technologie

Złota 44 - pod tym adresem znajdują się jedne z najbardziej eleganckich i prestiżowych apartamentów w Polsce. Dzisiaj zaglądamy do jednego z nich. Aranżacja wnętrz znajdujących się na 46. piętrze to rezultat współpracy marek Samsung, Steinway oraz Clue Studio - jedynego monobrandowego salonu Eichholtz w Polsce.

Dla jednych mieszkanie na 46. piętrze byłoby spełnieniem marzeń, innych przyprawiłoby o zawrót głowy. Rozciągający się z okien widok na panoramę stolicy niezaprzeczalnie jest jednak czymś wyjątkowym, nawet, jeśli lokalizacja w samym centrum miasta wydaje się wiązać z pewnymi niedogodnościami. Wielkoformatowe przeszklenia powodują, że w ciągu dnia poczucie przestrzeni zapiera dech w piersiach, a po zmroku można podziwiać tętniące kolorowymi światłami budynki i ulice. Okien w strefie dziennej takiego mieszkania się niczym nie zakrywa - wnętrze oraz to, co za szkłem, mają się wzajemnie przenikać tworząc złudzenie zacierania granic między jednym i drugim.

Salon w apartamencie został wyposażony meblami i dodatkami marki Eichholtz, dostarczonymi przez Clue Studio. Aranżacja zachowała charakterystyczny dla tego producenta styl, czyli nowoczesnej klasyki z nutą glamour. Duża ilość złoceń nie wprowadza jednak wrażenia przepychu, całość jest lekka i wydaje się tu idealnie pasować. Strefa dzienna w mieszkaniu jest przestrzenią reprezentacyjną, w której przyjmujemy gości, dlatego zawsze kładziemy większy nacisk na jej odpowiednie urządzenie. Tutaj witające nas od progu wnętrze jest synonimem elegancji i wyrafinowania.

Oskar Zięta zaaranżował apartament na Złotej 44 >>

Meble i dodatki tworzą w tej aranżacji niezwykła kompozycję - pozłacane metalowe konstrukcje stolików, mimo swojej dekoracyjności, nie przytłaczają sofy i foteli. Zaokrąglone linie na oparciach nadają wnętrzu nieco kobiecego charakteru, dodatkowo łagodzą ostre kontury umieszczonego centralnie stolika kawowego Asscher ze szklanym blatem, który kształtem nawiązuje do brylantu. Aksamitna tapicerka sofy Provocateur wydaje się obiecywać wygodny odpoczynek już samym wyglądem, a obszerne fotele Giardino, przypominające modele z lat 50., zapraszają do wypicia popołudniowej kawy we dwoje. Morski kolor mebli tapicerowanych świetnie komponuje się z złotym wykończeniem pozostałych elementów aranżacji oraz roślinami.

A skoro już znajdujemy się w części dziennej mieszkania, warto wspomnieć o rozwiązaniu, które ma gospodarzom zapewnić dodatkową rozrywkę. Marka Samsung dostarczyła mierzący aż 143 cale ekran, dzięki któremu wieczorne seanse filmowe będą się niewiele różniły od wizyty w prawdziwym kinie. The Wall to pierwsze urządzenie tego typu na świecie, którego wielkość można dostosować do własnych potrzeb. Wyjątkowo dobrą jakość obrazu uzupełnia krystalicznie czysty dźwięk płynący z systemu audio marki Steinway.

Połączenie designu i technologii w tym apartamencie przy Złotej 44 wpisuje się w ideę, na której projekt budynku oparł jego autor, światowej sławy architekt, Daniel Libeskind - aby wyrażał poczucie wolności i afirmacji codziennego życia.

Apartament przy Złotej 44Apartament przy Złotej 44 Fot. Clue Studio

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.