Mieszkanie w Poznaniu: komfortowa aranżacja i nowoczesne wzornictwo

Prezentowane mieszkanie w Poznaniu zostało zaaranżowane na potrzeby dwojga młodych ludzi, którzy oprócz funkcjonalności i wygody cenią sobie dobry design. Jakie rozwiązania zaproponowali właścicielom projektanci?

Stworzony w 2017 projekt aranżacji tego trzypokojowego mieszkania doczekał się realizacji rok później. Na 75 metrach kwadratowych znajdują się: salon z aneksem kuchennym, sypialnia, pokój do pracy oraz dwie łazienki. Głównym założeniem w pracy projektantów było stworzenie nowoczesnej, a jednocześnie przytulnej i wygodnej przestrzeni, w której znalazłyby się elementy typowe dla stylu skandynawskiego przełamane akcentami w energetyzującym kolorze. Barwą, która wprowadza takie ożywienie, została czerwień.

Granicę między strefą wypoczynkową a aneksem kuchennym da się łatwo zauważyć dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów wykończenia podłogi. Jadalnia zaaranżowana w przestrzeni pomiędzy nimi wydaje się nawiązywać do salonu za sprawą czerwonej tapicerki na krzesłach Iker Mannequin, ale również do kuchni - poprzez stół utrzymany w tej samej kolorystyce co szafki kuchenne. Zabudowa meblowa w kuchni jest utrzymana w minimalistycznym stylu - gładkie powierzchnie pozbawione są klasycznych uchwytów i dodatkowych dekoracji.

Mieszkanie w PoznaniuMieszkanie w Poznaniu 3XB Architekci

Salon zagospodarowano za pomocą wygodnych mebli - miękkiej sofy od Innovation Living oraz fotela Noti Mishell, których tapicerki różnią się między sobą odcieniem szarości oraz materiałem, z którego została wykonana podstawa. Dopasowano do nich stolik kawowy na planie prostokąta - takie modele są często wykorzystywane w aranżacjach industrialnych. Podobnie, jak metalowa lampa podłogowa w czarnym kolorze z możliwością regulowania kąta padania światła. Tuż za nią znajduje się biały kaloryfer, który - choć niczym nie zasłonięty - nie rzuca się w oczy, ponieważ uwagę odwracają od niego półki ścienne w tym samym kolorze zamontowane powyżej.

Mieszkanie w PoznaniuMieszkanie w Poznaniu 3XB Architekci

W łazienkach oraz kuchni położono włoskie płytki z marmurkowym użyleniem, przy czym w łazienkach przybrały one formę heksagonalną. Takie wykończenie ściany i podłogi zyskuje dodatkowo na urodzie zestawione z białymi płytkami na sąsiedniej ścianie. Całość tworzy spójną, niezwykle estetyczną i elegancką kompozycję.

Płytki heksagonalne w łaziencePłytki heksagonalne w łazience 3XB Architekci

Sypialnia i gabinet to stylistyczne nawiązanie do aranżacji strefy dziennej mieszkania. Znajdziemy tu ściany pomalowane grafitowym kolorem, drewno, szarą tapicerkę oraz czarne, metalowe lampy. Właściciele mieszkania planują z czasem zapełnić puste ściany za pomocą ulubionych plakatów oraz zdjęć z podróży.

Przytulna sypialniaPrzytulna sypialnia 3XB Architekci

Rzut mieszkania pokazuje rozłożenie poszczególnych pomieszczeń. Na pierwszy rzut oka widać, że da się tu wyodrębnić dwie strefy - dzienną, które jest dostępna dla gości (przedpokój, salon i aneks kuchenny), oraz prywatną, gdzie znajdują się: sypialnia, gabinet oraz dwie łazienki.

Rzut mieszkaniaRzut mieszkania 3XB Architekci

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.