BeYOURSeLF - coworking w nowym wydaniu

Współczesne firmy coraz częściej odchodzą od tradycyjnych biur i poszukują bardziej wygodnych i elastycznych rozwiązań. Jednym z nich jest nowatorski koncept BeYOURSelf stworzony przez Adgar Poland. BeYS to połączenie coworkingu i najmu tradycyjnego. Sprawdziliśmy, na czym polega funkcjonowanie tego konceptu i jakie są jego zalety.

W dzisiejszych czasach coraz mniej osób pracuje według tradycyjnego modelu pracy, spędzając w biurze 8 godzin dziennie od poniedziałku do piątku. Rośnie liczba freelancerów i osób pracujących zdalnie, co staje się coraz bardziej zauważalne. W związku z tym, pojawiają się liczne rozwiązania idealnie dopasowane do potrzeb tego typu pracowników, w tym przestrzenie coworkingowe. Powstają także miejsca łączące ze sobą funkcje coworkingu i najmu tradycyjnego, idealne dla nowoczesnych firm poszukujących elastycznych rozwiązań. Jednym z nich jest BeYOURSeLF.

BeYOURSeLF (w skrócie BeYS) to nowy koncept skierowany do firm i zespołów projektowych, które potrzebują od zaraz dostępu do w pełni wyposażonego biura, cenią sobie świetny design i szukają miejsca na wynajem bez kaucji, z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Dodatkową korzyścią, jaką daje on swoim klientom jest dostęp do cocreatingowej powierzchni Brain Embassy. Koncept znajduje się w kilku lokalizacjach w Warszawie: w Adgar Park West, Adgar BIT i Adgar Plaza One.

Więcej, niż coworking

Zanim powstał koncept BeYS przeprowadzone zostały dokładne analizy zmian na rynku pracy, które obejmowały m.in. codzienne zachowania zarówno pracowników, jak i najemców oraz członków społeczności Brain Embassy. W ich wyniku firma Adgar Poland postanowiła odejść od tradycyjnego podejścia do powierzchni biurowej i wyznaczyła nowy kierunek, w którym niedługo mają ewoluować biura. Zgodnie z nim, będą one stawać się nie tylko miejscami do pracy, ale także do życia i rozwoju własnej firmy.

Wnioski z przeprowadzonych analiz doprowadziły do stworzenia przestrzeni dla pracowników, w której przede wszystkim mają czuć się komfortowo, aby wykonywana tam praca mogła być bardziej efektywna. Powierzchnia BeYs została więc tak zaprojektowana, aby jej użytkownicy byli mniej skrępowani, niż w zwykłych biurach oraz, by mieli poczucie przestrzeni i byli w stanie swobodnie się przemieszczać czy spotykać pracowników innych firm.

BeYOURSeLF to zupełnie nowa jakość najmu powierzchni biurowych. Stworzyliśmy ten koncept w odpowiedzi na sygnały płynące z rynku i potrzeby firm, które oczekują więcej elastyczności, nowoczesności, funkcjonalności, chcą się poczuć bardziej wolne, wyzwolić swoją kreatywność i funkcjonować we wspierającym otoczeniu

– mówi Eyal Litwin, CEO Adgar Poland.

Wnętrza budynku Adgar BITWnętrza budynku Adgar BIT Fot. Adgar Poland

Elastyczne rozwiązanie dla firm

Pierwsza przestrzeń BeYOURSeLF została stworzona w budynku Adgar Wave, czyli w samym sercu warszawskiego Biznesowego Mokotowa. Ten koncept powstał z myślą o firmach, które zatrudniają od 10 do 150 osób. Co ważne, w jego przypadku najemca płaci za wynajem powierzchni, a nie liczbę pracowników, co nie zdarza się często w przypadku tradycyjnych biurowców.

Dużym plusem takiego rozwiązania jest możliwość szybkiego reagowania na zmieniającą się na rynku sytuację - najemca może w każdym momencie dostosować czynsz do rzeczywistej liczby pracujących na danej powierzchni osób. Ta opcja daje możliwość rozwoju i dowolnego zwiększania lub, w razie potrzeby, zmniejszania stanu osobowego swojej firmy. W przestrzeni BeYS każda firma dostaje do dyspozycji własne biuro oraz dostęp do wspólnej części, w której skład wchodzą kuchnia i jadalnia, mająca sprzyjać spotkaniom między różnymi firmami, wymianie idei oraz wzajemnej inspiracji.

Ten koncept jest wyjątkowo elastyczny dla najemców w kwestiach finansowych i formalnych: w BeYOURSelf nie ma kaucji, opłat wstępnych i sztywnych ram czasowych (firma może zrezygnować z przestrzeni z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia). Co więcej, korzystanie z przestrzeni daje dostęp do całej infrastruktury Adgar Poland, czyli parkingów, siłowni, przedszkoli, wypożyczalni rowerów, ekologicznej myjni samochodowej i wielu innych.

Nasz co-creatingowy koncept Brain Embassy, który funkcjonuje na rynku już ponad 2 lata, cieszy się ogromnym powodzeniem i ma 100-proc. obłożenie powierzchni. Jest to przestrzeń dedykowana freelancerom, start-upom i małym firmom kreatywnym. To między innymi sukces Brain Embassy i codzienne obserwowanie zachowań i potrzeb pracujących w tej przestrzeni osób, ich pozytywne sygnały o BE, natchnęły nas do stworzenia BeYOURSeLF, miejsca które do tradycyjnego najmu wprowadza wiele elementów świeżości i kreatywnych rozwiązań z Brain Embassy. Zgodnie z zasadą, że twórca powinien najpierw przetestować swoje dzieło, Adgar Poland został pierwszym najemcą BeYOURSeLF i już po miesiącu pracy w tej przestrzeni mogliśmy śmiało powiedzieć, że pracuje się w niej bardzo komfortowo. Obecnie mamy już 3 lokalizacje BeYS w Warszawie i wielu zadowolonych z tej powierzchni najemców.

– dodaje Eyal Litwin.

Łazienka w budynku Adgar WaveŁazienka w budynku Adgar Wave Fot. Adgar Poland

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.