Nowoczesna aranżacja: minimalizm i ceglane ściany

Zaglądamy dzisiaj do apartamentu znajdującego się w Poznaniu. Jego aranżacja jest wynikiem współpracy projektantów ze Studia Forma 96 i ZenDizajn oraz zastosowania mebli reprezentujących najlepsze włoskie i niemieckie wzornictwo. Kolorystyka i zastosowane wykończenia dowodzą, jak ważna jest dbałość o detale. W tych wnętrzach szczegóły zostały dopasowane bezbłędnie.

Showroomy Studio Forma 96 to od prawie 30 lat miejsca spotkań projektantów wnętrz specjalizujących się w tworzeniu aranżacji premium. Ta marka gwarantuje swoim odbiorcom usługi na najwyższym poziomie oraz wysoką jakość oferowanych mebli i dodatków do wnętrz. Zespół projektowy Studia Forma 96 ma za zadanie wspierać architektów w ich pracy twórczej, przejmując część zadań związanych z technikaliami przy projektowaniu zabudowy meblowej w kuchniach, łazienkach czy garderobach. Ponadto w ofercie Studia Forma 96 znajdziemy meble najbardziej uznanych włoskich marek, jak: Flexform, Poliform, Antoni Lupi, Poltrona Frau, Gervasoni czy oświetlenie Catellani&Smith oraz niemieckie wzornictwo pod postacią kuchni SieMatic czy mebli ogrodowych DEDON. Prezentowany apartament jest kolejną okazją, aby przekonać się, jak owocna bywa ta współpraca projektowa.

Właściciel tego mieszkania w Poznaniu chciał, aby aranżacja wnętrz miała nowoczesny charakter, a do jej stworzenia zostały wykorzystane najwyższej jakości materiały wykończeniowe i meble. Projekt powierzono architektom z ZenDizajn, którzy przy wsparciu kolegów po fachu ze Studia Forma 96 zaproponowali zmianę układu pomieszczeń. Taki zabieg miał na celu poprawę funkcjonalności mieszkania, więc został od razu zaakceptowany przez inwestora. Kuchnia została przeniesiona na przeciwną stronę, a jej zabudowa meblowa ukryta za częściową ścianką. Utrzymana w ciemnej kolorystyce wydaje się być synonimem elegancji. Moda na nasycone, głębokie barwy powoli wypiera u nas aranżacje skandynawskie, niepodzielnie królujące na rodzimym rynku od ładnych paru lat. Kuchnię w tym mieszkaniu wyposażono meblami marki SieMatic. Zastosowany na frontach szafek fornir pięknie współgra z ich minimalistyczną formą. Parkiet ułożony w jodełkę stanowi ciekawą przeciwwagę dla linii mebli. Całość ociepla brązowy blat roboczy i ściana nad nim - obydwie płaszczyzny zostały wykończone tym samym materiałem.

Czy w eleganckim mieszkaniu, które pełne jest wyszukanych mebli z górnej półki, znajdzie się miejsce na ceglane ściany? Owszem! Cegły, szczególnie będące prawdziwym budulcem ścian w mieszkaniu, dodają aranżacji charakteru, a często są też wyrazem hołdu złożonego historii budynku. A kiedy okazuje się, że właściciel mieszkania gustuje w industrialnych klimatach i daje w ich wprowadzeniu do aranżacji wolną rękę twórcom projektu - cegły okazują się strzałem w dziesiątkę! A skoro loft, muszą się pojawić detale z metalu. Tutaj znajdziemy je pod postacią podstawy fotela i stolika kawowego oraz opraw oświetleniowych w salonie. Niezwykle intrygującym detalem okazały się przesuwne drzwi marki Rimadesio - szkło ujęte w metalowe ramy przepuszcza światło jednocześnie dodając aranżacji elegancji. W salonie znalazły się też inne perełki nowoczesnego wzornictwa, tym razem od Poliform: modułowa sofa Dune (autorstwa Carlo Colombo) oraz wspomniany wcześniej fotel Gaston, zaprojektowany przez Vincenta Van Duysena.

Łazienka została urządzona w sposób nawiązujący do pozostałych pomieszczeń w mieszkaniu. Tutaj też znajdziemy ceglaną ścianę, która świetnie współgra z płytkami ściennymi i podłogowymi imitującymi beton. Do tego została dopasowana zabudowa meblowa na wymiar, której wykończenie łączy w sobie drewno w ciepłym odcieniu oraz biel lakierowaną na wysoki połysk. Strefa prysznicowa jest ledwo widoczna za sprawą odpływu liniowego wykluczającego konieczność zastosowania brodzika oraz szklanej tafli szkła (bez ramy) w miejsce kabiny. Liniowe oświetlenie zamontowane wzdłuż lustra nad umywalką podkreśla nowoczesny charakter wnętrza.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.