Elegancki apartament na warszawskiej Pradze

Właścicielka tego mieszkania chciała, aby jej nowe cztery kąty były urządzone komfortowo, ale i elegancko. Styl nowoczesny przeplata się tu z elementami klasycznymi, a spokojna kolorystyka miejscami została zaakcentowana za pomocą nieco mocniejszych barw. 100-metrowy apartament na warszawskiej Pradze spełnił marzenia gospodyni o domu, do którego wraca się z uśmiechem na ustach.

Po wejściu do mieszkania "wita" nas pastelowy błękit, który w tym wnętrzu występuje w niezwykle ciekawej formie - pokryto nim nie tylko ściany, ale również drzwi wyjściowe wraz z ościeżnicą oraz listwy przypodłogowe. Na tym nie koniec - kolor ten został zastosowany również na meblach kuchennych - patrząc zatem od strony salonu obydwie przestrzenie sprawiają wrażenie spójnych i urządzonych z niezwykłą konsekwencją. Nasuwa się wręcz pytanie - kuchnia jest częścią przedpokoju czy przedpokój "zapowiedzią" kuchni? Błękit w kuchni nadaje dodatkowo frontom meblowym nieco delikatności - ich minimalistyczna forma pozbawiona uchwytów meblowych w innym odcieniu sprawiałaby wrażenie surowej, może nawet nieco laboratoryjnej. Pastele w takiej sytuacji wprowadzają tak potrzebną równowagę.

Pastelowy błękit na meblach kuchennych i tuż obok w przedpokojuPastelowy błękit na meblach kuchennych i tuż obok w przedpokoju Decoroom

Z przedpokoju i aneksu kuchennego przechodzimy do jasnego salonu. Po drodze mijamy część jadalnianą, czyli stół z krzesłami umieszczone pomiędzy sofą a wyspą kuchenną. Wykonany z litego drewna blat stołu opiera się na masywnej, metalowej podstawie. Dopasowano do niego tapicerowane krzesła w dwóch kolorach, które w pierwszej chwili odwracają uwagę od stołu - dopiero po chwili zauważamy, że w zasadzie nie jest to komplet.

Drugim ciekawym rozwiązaniem w salonie jest zabudowa z półkami na książki, która została wykonana na zamówienie - i zamontowana pod kątem w stosunku do ściany. Tak prosty zabieg pozwolił na uzyskanie wyjątkowego efektu. Dekoracyjność tej meblościanki podkreśla zastosowana gra kolorów - barwne okładki książek ustawionych na półkach na białym tle nabierają walorów ozdobnych.

Ciekawe rozwiązania aranżacyjne w części dziennej mieszkania: biała zabudowa ustawiona pod kątem oraz kolorowe krzesła zestawione ze stołem w stylu industrialnym.Ciekawe rozwiązania aranżacyjne w części dziennej mieszkania: biała zabudowa ustawiona pod kątem oraz kolorowe krzesła zestawione ze stołem w stylu industrialnym. Decoroom

Przechodząc do sypialni nie spodziewamy się tego, co za chwilę ukaże się naszym oczom. Wiele osób, a już pewnością niemal każda kobieta, marzy o garderobie w mieszkaniu. Ale garderoba wydaje się określeniem nieco zbyt skromnym, aby w pełni oddać rozmiary tego pomieszczenia oraz zachwyt, jaki w nas wzbudziło. Miejsce, w którym przechowujemy ubrania i buty zwykle ukrywamy przed wzrokiem - zasłaniamy przeróżne schowki ubraniowe za pomocą frontów meblowych lub zasłon przypominających te okienne. W tym apartamencie całość jest na widoku - oddzielona od sypialni jedynie przeszkleniem, które przywodzi na myśl witrynę sklepową. Wnętrze tego eleganckiego "butiku" urzeka centralnie ustawionym meblem, który od góry został wykończony szkłem dla wyeksponowania zawartości górnej szuflady. W szufladach położonych niżej znajdzie się miejsce na wszelkie dodatki i akcesoria, bez których żadna kobieta nie może się obejść. Ubrania rozmieszczone na wieszakach są dobrze widoczne - od razu wiadomo, gdzie co się znajduje, co pozwala oszczędzić właścicielce czas, który zwykle tracimy na poszukiwaniach konkretnej rzeczy. Wrażenie zrobił na nas również sposób przechowywania butów - ustawiono je na półkach, gdzie nie tylko pięknie się prezentują, ale też nie są narażone na zniszczenie.

Sypialnia wraz z przylegającą do niej garderobąSypialnia wraz z przylegającą do niej garderobą Decoroom

Aranżacja łazienki jest synonimem spokoju i równowagi - to pomieszczenie ma w końcu służyć ukojeniu nerwów po całym dniu pracy, sprzyjać wyciszeniu i kontemplacji własnych myśli. Jedyny mocniejszy akcent kolorystyczny, jaki się tu zakradł, nie burzy tego odczucia. Kobaltowe prostokątne płytki ułożone we wzór jodełki na ściance za sedesem przypominają tylko, że łazienka jest częścią mieszkania, którego właścicielka lubi kolory.

Aranżacja łazienkiAranżacja łazienki Decoroom

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.