Wspomnienie Toskanii - nowoczesny apartament w sercu Mediolanu

Ci, którzy mieszkają w zatłoczonych miastach często dążą do harmonii i zachowywania bliskości z naturą, ceniąc ciszę i spokój. Choć pozornie może wydawać się to niemożliwe do osiągnięcia, to jednak Studio Matteo Nunziati, pracownia jednego z najlepszych architektów swojego pokolenia, udowadnia, że nawet w mieście można stworzyć własną oazę spokoju. Jej przykładem może być mediolański apartament zaprojektowany przez Nunziati, w którym okna skierowane są na prywatny ogród, i którego zieleń przenika do wnętrza mieszkania.

Apartament zaprojektowany przez Studio Matteo Nunziati znajduje się w północno-zachodniej części Mediolanu. Jego aranżację wyróżnia przede wszystkim brak wszelkich podziałów. Dzięki temu zabiegowi w apartamencie stworzono spójną, designerską przestrzeń o harmonijnym i ascetycznym stylu. Wnętrza tego nowoczesnego mieszkania przenikają się z pięknym ogrodem, a spore okna wpuszczają do środka dużą ilość światła słonecznego.

W apartamencie wykorzystano oświetlenie wykonane w technologii LED, które włączono w obwód sufitu. Ponadto, ukryto wszelkie szczegóły techniczne, w tym panel elektryczny i klimatyzację, co pozytywnie wpłynęło na estetykę przestrzeni. Dzięki temu na pierwszy plan w apartamencie wysuwa się natura, stanowiąca dopełnienie całości projektu.

Magia detali - luksusowe podłogi z dębu bielonego

Na podłogach mediolańskiego apartamentu położono parkiet z dębu bielonego Michelangelo Montblanc z kolekcji Classica włoskiej marki Listone Giordano. Niezwykle piękna podłoga nadaje wnętrzom eleganckiego i niepowtarzalnego klimatu. Oryginalna jasna tonacja parkietu, wraz z jego delikatnym usłojeniem i rysunkiem, doskonale komponuje się z nowoczesną aranżacją wnętrz.

Parkiet położony w apartamencie to projekt wybitnego architekta, który specjalizuje się w projektowaniu punktów odnowy biologicznej, SPA, luksusowych hoteli oraz apartamentów. W swoim portfolio posiada projekty zrealizowane we Włoszech, Katarze, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie, USA, a także w Chinach i na Malediwach. Znany jest z ekskluzywnych i dopieszczonych w najdrobniejszych szczegółach projektów i niezwykłej umiejętności dobierania zarówno wyposażenia, jak i materiałów. Zazwyczaj w swoich realizacjach wykorzystuje elementy wyprodukowane we Włoszech.

Projekt idealny

W kuchni w apartamencie zaprojektowanym przez Studio Matteo Nunziati dominuje lakierowane drewno w kremowym kolorze. Centralnym punktem jest natomiast kuchenna wyspa, która stanowi też świetną bazę do prezentacji ozdobnych wazonów i innych dekoracyjnych dodatków.

Część kuchenna płynnie przechodzi w część dzienną, której centralnym punktem jest sofa Kate marki 4 Mariani. Poza nią, w salonie znalazło się miejsce na niskie stoliki Tevi od Molteni&C i stół z litego orzecha amerykańskiego stworzony przez firmę Pacini&Capellini. Wszystkie elementy wspaniale ze sobą współgrają, tworząc wyjątkową i spójną aranżację.

Aby dostać się do sypialni z otwartej na salon kuchni trzeba przejść długim korytarzem, w którym zaplanowano duże i wygodne szafy wnękowe. W samej sypialni główna ściana za łóżkiem została pomalowana ręcznie w ten sposób, by jej faktura przypominała lnianą tkaninę produkowaną przez Oikos.

Prywatna Toskania

Najważniejszym elementem w całym projekcie mediolańskiego apartamentu jest jednak przynależący do niego ogród, który pełni funkcję spokojnego azylu. W ogrodzie domownicy mogą odpocząć od zgiełku miasta i zapomnieć o codziennych zmartwieniach. Znaleźć w nim można śródziemnomorskie rośliny, w tym oleander, granat, nandinę, rozmaryn czy carex.

Ogród przy apartamencie przywodzi na myśl krajobrazy Toskanii, wprowadzając niezwykły i sielski klimat tego regionu do głośnego i tętniącego życiem Mediolanu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.