Powiew lata we wnętrzach - jak wprowadzić do nich wakacyjny klimat?

Lato to pora roku kojarząca się przede wszystkim z wakacyjną beztroską, słonecznymi dniami oraz szumem morza. Kiedy przemija, wielu z nas odczuwa żal i tęsknotę za tym wspaniałym czasem. A jeśli by tak odwołać koniec lata i zatrzymać je na dłużej? Marka Porta udowadnia, że wakacje we wnętrzach własnego mieszkania można mieć przez cały rok i uzyskać letni klimat dzięki pamiątkom z wakacji oraz... białym drzwiom!

Wakacyjny klimat we wnętrzach to jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu. Co więcej, aby go uzyskać nie trzeba przeprowadzać wielkiej metamorfozy - wystarczy wprowadzić do mieszkania kolory i przedmioty przywołujące na myśl letnie wspomnienia. Takimi dodatkami mogą być zarówno pamiątki przywiezione z podróży, jak i egzotyczne kwiaty czy dostępne w sklepach z dekoracyjne dodatki w stylu boho lub marinistycznym. Delikatne lekkie aranżacje można też podkreślić z pomocą białych drzwi. 

Wprowadzenie do swoich wnętrz pamiątek i innych wakacyjnych dekoracji to najprostszy i najbardziej efektowny sposób na przystrojenie domu lub mieszkania tak, by nabrał on niepowtarzalnego charakteru. Poza wymienionymi już ozdobami, warto także postawić na te własnoręcznie wykonane, takie jak ususzone kwiaty oprawione w ramkę, makramy lub drewniane koraliki. 

Duża ilość bibelotów, gdy jest źle wkomponowana w wystrój pomieszczenia, może przytłaczać. Jeśli więc pragniecie iście letniego, wakacyjnego wnętrza, powinniście zdecydować się na jasne i neutralne kolory ścian. Najlepszym tłem dla takich dekoracji będą białe ściany i, dobrane do nich, białe drzwi, np. te marki Porta. Firma w swojej ofercie posiada, między innymi, drzwi z minimalistycznym wzorem skrzydeł, który pięknie wyeksponuje wszelkie dodatki, a jednocześnie będzie współgrał ze stylistyką boho. 

Wakacyjne wnętrza: zieleń i uchwycone na zdjęciach chwile

Innym sposobem na zatrzymanie we wnętrzach wspomnień z letnich podróży są ładnie wyeksponowane fotografie. Nie ma w końcu lepszych pamiątek od zdjęć, na których uchwyciliśmy najpiękniejsze wakacyjne chwile. Fotografie w ozdobnych ramkach będą przez cały rok przypominać nam najlepsze momenty z odbytych podróży, a jednocześnie będą inspirować do planowania tych kolejnych. Galeria fotografii najlepiej odnajduje się z neutralnym tłem, w tym z klasycznymi drzwiami o symetrycznym wzorze, które wtapiają się w aranżację.

Wakacyjny klimat zapewnić może także odpowiednio dobrana, egzotyczna roślinność, która bezsprzecznie kojarzy się ze słońcem i dalekimi destynacjami. Zielone liście efektownie udekorują wnętrza i będą pozytywnie wpływać na nastrój i samopoczucie domowników. Bujna roślinność w mieszkaniu koi zmysły i sprzyja relaksowi. Jeśli do wnętrza wypełnionego kwiatami dodatkowo wybierzecie drzwi z przeszkleniami, to zyskacie we własnych czterech ścianach klimat zielonej, egzotycznej oranżerii. 

Jak widać, każdy z nas może zatrzymać lato i cieszyć się jego niepowtarzalnym klimatem nawet przez cały rok. Wystarczy tylko postawić na odpowiednie dodatki i elementy wyposażenia wnętrz, dzięki którym powroty z wakacji staną się o wiele przyjemniejsze.

Więcej o: