Styl kolonialny to intrygujące połączenie dwóch przeciwieństw – uniwersalnej i nieco chłodnej europejskiej elegancji z barwną, sensualną estetyką egzotycznych rejonów. Dziewiętnastowieczni kolonizatorzy, pochodzący z Hiszpanii, Francji czy Wielkiej Brytanii czerpali m.in. z kultury krajów kontynentu afrykańskiego i azjatyckiego, w szczególności Indii. Zestawienie dwóch przeciwstawnych temperamentów zaowocowało powstaniem stylu niebanalnego i ponadczasowego. Stanowi on barwną mieszankę klasyki i egzotycznej oryginalności.
Gorący, afrykański klimat, niezwykłe warunki przyrodnicze oraz inspirujące wyroby rdzennych mieszkańców ożywiły wyobraźnię europejskich osadników. Zaczerpnęli oni z tej bogatej skarbnicy elementy, które do tej pory tworzą podstawę stylu kolonialnego i mają wielu zwolenników. Nic dziwnego – urzeka on egzotycznym klimatem, do którego często tęsknimy w okresie jesienno-zimowym. Styl kolonialny łączy to co dobrze nam znane z kultury europejskiej z tym, co tajemnicze, pochodzące z dalekich krajów.
Gra kontrastów w stylu kolonialnym związana jest nie tylko z temperamentem odmiennych kultur. To co ciężkie, równoważone jest przez to, co eteryczne, lekkie. Masywnym meblom, wykonanym z wysokiej jakości drewna, towarzyszą ażurowe elementy z rattanu, a nad przestronnym łóżkiem pojawia się cienki, zwiewny baldachim. Styl kolonialny przypadnie do gustu tym, którzy kochają klimat dalekich podróży. Zagorzali miłośnicy wypraw mogą uzupełnić wystrój przywiezionymi z wypraw pamiątkami. Będą one kropką nad i inspirujących aranżacji w stylu kolekcji Eichholtz, pochodzącej z salonu Clue Studio.