Aranżacje w wakacyjnym klimacie z nutką egzotyki

Wakacyjny klimat sprawia, że czujemy się bardziej zrelaksowani, pełni energii. Chciałoby się zatrzymać tę pozytywną atmosferę jak najdłużej. Clue Studio proponuje nam stworzenie aranżacji, która będzie sprzyjać chwilom błogiego wypoczynku i pozwoli cieszyć się letnim nastrojem przez cały rok, we własnych czterech kątach!

Styl kolonialny - wielokulturowa mieszanka

Styl kolonialny to intrygujące połączenie dwóch przeciwieństw – uniwersalnej i nieco chłodnej europejskiej elegancji z barwną, sensualną estetyką egzotycznych rejonów. Dziewiętnastowieczni kolonizatorzy, pochodzący z Hiszpanii, Francji czy Wielkiej Brytanii czerpali m.in. z kultury krajów kontynentu afrykańskiego i azjatyckiego, w szczególności Indii. Zestawienie dwóch przeciwstawnych temperamentów zaowocowało powstaniem stylu niebanalnego i ponadczasowego. Stanowi on barwną mieszankę klasyki i egzotycznej oryginalności.

Inspirująca egzotyka we wnętrzu

Gorący, afrykański klimat, niezwykłe warunki przyrodnicze oraz inspirujące wyroby rdzennych mieszkańców ożywiły wyobraźnię europejskich osadników. Zaczerpnęli oni z tej bogatej skarbnicy elementy, które do tej pory tworzą podstawę stylu kolonialnego i mają wielu zwolenników. Nic dziwnego – urzeka on egzotycznym klimatem, do którego często tęsknimy w okresie jesienno-zimowym. Styl kolonialny łączy to co dobrze nam znane z kultury europejskiej z tym, co tajemnicze, pochodzące z dalekich krajów.

Drewno, rattan i wzorzyste tkaniny

Gra kontrastów w stylu kolonialnym związana jest nie tylko z temperamentem odmiennych kultur. To co ciężkie, równoważone jest przez to, co eteryczne, lekkie. Masywnym meblom, wykonanym z wysokiej jakości drewna, towarzyszą ażurowe elementy z rattanu, a nad przestronnym łóżkiem pojawia się cienki, zwiewny baldachim. Styl kolonialny przypadnie do gustu tym, którzy kochają klimat dalekich podróży. Zagorzali miłośnicy wypraw mogą uzupełnić wystrój przywiezionymi z wypraw pamiątkami. Będą one kropką nad i inspirujących aranżacji w stylu kolekcji Eichholtz, pochodzącej z salonu Clue Studio.

Zwierzęce wzory - dekoracja z pazuermZwierzęce wzory - dekoracja z pazuerm Eichholtz B.V. / Eichholtz B.V.

Więcej o: