Zielony kolor w aranżacji wnętrz

Zielony kolor jest bardzo chętnie wykorzystywany w aranżacjach wnętrz. Najczęściej pojawia się w salonach, jednak odpowiednio wprowadzony, świetnie odnajdzie się także w sypialni, kuchni a nawet łazience. Sprawdźcie, jak zaaranżować piękne wnętrze z zielenią w roli głównej.

Zielone ściany we wnętrzach: najmodniejszy trend

Zielony to kolor, który na ścianach wnętrz pojawia się od wielu lat. Z biegiem czasu zmieniała się tylko moda na jego odcienie. Parę lat temu triumfy święciła zieleń w odcieniu oliwki oraz jasna zieleń, mniej lub bardziej, zbliżona do seledynu. Aktualnie w trendach wnętrzarskich często spotyka się projekty, w których pierwsze skrzypce grają ciemne odcienie zieleni, w tym przede wszystkim szmaragd.

Kolor zielony to symbol natury i spokoju, dlatego często wybierany jest przez osoby poszukujące harmonii i pragnące bycia jak najbliżej przyrody. Ściany pomalowane na zielono wpływają więc na nas kojąco i rozluźniająco.

Zielone ściany w salonie: z czym łączyć zielone ściany?

Zielony to jeden z najczęściej spotykanych kolorów zdobiących ściany salonów. Na ten ciemny, szmaragdowy, decydują się najodważniejsi. Wszystko dlatego, że tak ciemny odcień zieleni może przytłoczyć wnętrze, toteż warto podchodzić do niego ostrożnie.

Zielony kolor do wnętrza salonu można wprowadzić też w delikatniejszy sposób, na przykład poprzez meble lub dekoracyjne dodatki. Bardzo modne są aktualnie kanapy obite szmaragdową, welurową tapicerką lub zasłony, dywany i dekoracyjne poduchy utrzymane w tym odcieniu zieleni.

Z ciemną zielenią w salonie pięknie komponują się złote elementy, w tym świeczniki, lampy na złotych metalowych nóżkach, lustra w złotych ramach, dekoracyjne tace lub szklane stoliczki osadzone na ramie w złotym kolorze. Połączenie szmaragdu i złota daje niesamowity, wręcz luksusowy efekt aranżacji wnętrza. Jest to też aktualnie jeden z najmodniejszych trendów aranżacyjnych.

Zielony puf nadaje wnętrzu charakteruZielony puf nadaje wnętrzu charakteru fot. Westwing Now

Zielone ściany w łazience – sposób na ciekawe wnętrze

Zielony to kolor, który można wprowadzić w zasadzie do każdego wnętrza, także do łazienki. Nie oznacza to jednak, że trzeba wyłożyć to pomieszczenie płytkami w tym kolorze. Zielony może być równie dobrze tłem dla białych kafelków. Takie ściany sprawią, że wnętrze będzie ciekawe i energetyczne. 

Zieleń w łazience, podobnie jak w salonie, można przemycić za pomocą dodatków. Ciemnozielone dywaniki, ręczniki i inne łazienkowe akcesoria będą wspaniale współgrać z aranżacją opartą na bieli i elementach w kolorze naturalnego drewna. Taka zieleń dobrze wygląda również z pastelowym odcieniem różu.

Zielone ściany w kuchni: kafelki i dodatki

Podobnie jak w łazience, zielony kolor może też świetnie wyglądać w kuchni. Miłośnicy tej barwy mogą rozważyć wybór drzwi kuchennej zabudowy utrzymane w tym kolorze. Ci, którzy chcą jedynie wprowadzić zieleń jako element aranżacji, mogą zdecydować się na pomalowanie jednej ściany na wybrany odcień zieleni lub położenie zielonych kafelków. Wszystko zależy od waszych upodobań oraz wybranej stylistyki wnętrza, ponieważ to nią należy kierować się podczas urządzania kuchni.

Zielona narzuta w sypialniZielona narzuta w sypialni fot. Eurofirany

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.