Systemy przesuwne: praktyczne rozwiązanie do eleganckiego wnętrza

Nowoczesne systemy przesuwne nie tylko czynią przestrzeń bardziej funkcjonalną, ale też bardziej estetyczną. Dobrze dobrane do stylu wnętrza mogą podkreślać piękno jego architektury, a nawet nadawać mu zupełnie nowego charakteru. Na rynku znaleźć możecie wiele ciekawych rozwiązań, wyróżniających się niezwykłą estetyką. Przykładem mogą być systemy Rimadesio.

Systemy przesuwne, jako sposób dzielenia przestrzeni

Od jakiegoś czasu panuje moda na dzielenie przestrzeni przy pomocy metalowych profili. Takie rozwiązanie, dobrze znane ze stylu loftowego, daje zupełnie nowe spojrzenie na współczesną aranżację wnętrz. Taki sposób organizacji pomieszczenie pozwala domownikom poczuć swobodę i komfort, przy jednoczesnym zachowaniu intymności. Ponadto, opcja ta daje możliwość szybkiej i łatwej zmiany aranżacji oraz wpływa na zwiększenie funkcjonalności poszczególnych stref.

Dzielenie przestrzeni z pomocą systemów przesuwnych ma swoje zalety. Przede wszystkim, systemy te:

  • zajmują mało miejsca,
  • znajdują zastosowanie zarówno w wąskich korytarzach, domowych salonach, garderobach czy gabinetach, jak i przestrzeni biurowe,
  • łączą tradycję wywodzącą się ze starych fabryk z nowoczesnością, nadając przestrzeni lekkości i elegancji,
  • doświetlają wnętrza i optycznie je powiększają,
  • pozwalają na zamknięcie lub przysłonięcie części pomieszczenia, a poprzez możliwość personalizacji, zarówno w wyborze ramy, jak i szkła, dają nieskończone możliwości tworzenia własnych projektów.

Co więcej, szklane tafle nie zabierają miejsca przy otwieraniu. Łatwo je połączyć w zabudowy, pozwalając na podział większych przestrzeni.

Systemy przesuwne w sypialniSystemy przesuwne w sypialni fot. Rimadesio

Profesjonalny projekt

Dobrym przykładem funkcjonalnego systemu przesuwnego są systemy Rimadesio. Każdy z oferowanych przez firmę systemów wykonywany jest na zamówienie i może zostać dostosowany do wystroju oraz architektury nieruchomości. Przygotowanie projektu i jego realizacja spoczywa w rękach doświadczonych architektów ze Studio Forma 96. Ich doświadczenie i umiejętności dają gwarancję trwałości konstrukcji, precyzyjnego pomiaru i starannego wykonania.

Specjaliści z warszawskiego, poznańskiego i wrocławskiego studia pomagają przy wyborze rodzaju szkła i aluminium, czuwając nad właściwymi proporcjami projektu, a architekci i klienci chętnie korzystają z ich pomocy. Decydując się na współpracę, trafiają do rzetelnych konsultantów, którzy mają za sobą kilkaset tego rodzaju realizacji i potrafią zrobić z każdego pomieszczenia architektoniczną perłę.

Drzwi przesuwne Rimadesio dostępne są w Studio Forma 96 w kilku wersjach: Daimon, Sail, Soho, Velaria, Stripe, Siparium, Graphis, Graphis Plus i Graphis Light. Każda kolekcja wyróżnia się subtelnie odmienną estetykę projektową, dlatego każdy może wybrać opcję idealnie odpowiadającą jego potrzebom.

Delikatne systemy przesuwneDelikatne systemy przesuwne fot. Rimadesio

Więcej o: