Nowojorska restauracja Atomix - minimalizm i koreańska kuchnia

Nowy Jork to wielokulturowa mieszanka smaków. Szybkie tempo miasta i mnogość różnych bodźców zwiększa potrzebę spędzania czasu w miejscach zacisznych i wyjątkowych, jakim jest przestrzeń jednej z kamienic na Manhattanie. Powstała tam restauracja Atomix, która zachwyca zarówno unikalnym smakiem koreańskich potraw, jak i wyszukanym designem.

Uczta dla zmysłów

Wyczucie smaków kulinarnych nie zawsze idzie w parze z wyczuciem estetycznym. Takie połączenie możemy potkać tylko w wybranych restauracjach, takich jak Atomix. Nowojorska restauracja urządza swoim klientom ucztę wielu zmysłów. To miejsce, w którym smak potraw zachwyca tak samo, jak projekt przestrzeni, dobór mebli i panująca we wnętrzu harmonia kolorystyczna. Pod adresem East 30th Street znajdziemy miejsce eleganckie, ale jednocześnie bezpretensjonalne. Skandynawska prostota mebli czyni wnętrze restauracji przestrzenią, gdzie możemy oddać się chwilom relaksu, doceniając ulotne momenty, które dzielimy z bliskimi przy wspólnym stole. Wyszukany smak kucharzy został wyróżniony gwiazdką Michelin, możemy więc spodziewać się nieprzeciętnych potraw. Nie jest to jednak jedyna nagroda, jakiej dorobiło się to niezwykłe miejsce. W 2019 roku lokal otrzymał nagrodę dla najlepszej nowej restauracji oraz wyróżnienie za najlepszy design.

Piękna forma i wyczucie koloru

Projekt przestrzeni stworzonej przez pracownię Studio Writers urzeka harmonią kształtów i kolorów. Wyszukane meble marki BoConcept ze skandynawskim rodowodem, wyróżnia minimalistyczne podejście do formy. Ich autorem jest projektant Karim Rashid, który skomponował we wnętrzu zestaw ponadczasowy, podszyty luksusem w nienachalnym stylu. W restauracji panuje nastrój wyciszenia w klimacie zen. Liczy się tutaj każdy detal, na którym możemy bez trudu skupić uwagę - ograniczona liczba elementów sprawia, że nic nas nie rozprasza. To odpoczynek dla wszystkich zmysłów przeciążonych hałasem i światłami wielkiego miasta.

Grunt to dobry plan

Rozplanowanie przestrzeni w restauracji Atomix zasługuje także na kilka słów. Przekraczając próg lokalu, trafiamy w pierwszej kolejności do strefy, gdzie oczekujemy na stolik w wyjątkowo komfortowych warunkach. Przestrzeń zdobi kilkuelementowa sofa Ottawa od BoConcept z velvetowej tkaniny o pięknym, złamanym odcieniu turkusowej zieleni zmieszanej z szarością. Wnętrze samej restauracji to okazały stół z krzesłami w skandynawskim wydaniu. Poziom niżej, znajduje się przestrzeń sprzyjająca degustacji przy 14 - osobowej ladzie. Wygodę zapewniają wysokie, barowe stołki o intrygującej formie. Rozmieszczenie poszczególnych elementów w przestrzeni ma wciągnąć odwiedzających w świat restauracji, gdzie każdy klient staje się przez moment częścią tego niezwykłego miejsca.

Koreańska kuchnia w restauracji AtomixKoreańska kuchnia w restauracji Atomix Fot. BoConcept

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.