Urządzanie małej kuchni - trudna łamigłówka

Urządzanie małej kuchni przypomina układanie puzzli - trzeba dopasować do siebie wiele elementów i stworzyć z nich spójną całość. Zadanie skomplikowane, ale wykonalne, o czym świadczą prezentowane wnętrza.

Wnętrze 1 - wariant przechodni

Kuchnia między przedpokojem a pokojem dziennym pierwotnie miała naprawdę mikroskopijną powierzchnię: zaledwie 3,2 m kw. Udało się ją jednak powiększyć - mniej więcej dwukrotnie - kosztem pokoju dziennego. Dzięki temu bez problemu zmieścił się w niej nie tylko główny ciąg roboczy ze stojącymi i wiszącymi szafkami, ale również wysoka zabudowa i niewielki stół z dwoma krzesłami (Girl i Boy firmy Meble Vox). Wystrój kuchni nawiązuje do stylu loftowego. Ściany zostały wykończone plastrami cegły i tynkiem strukturalnym imitującym beton; ten ostatni położono także na suficie.  Industrialnym elementem jest również wyeksponowana pod sufitem rura - przewód wentylacyjny podszafkowego okapu.

Wnętrze 2 - udane odchudzanie

W niewielkim aneksie kuchennym (4 m kw.) wykorzystano każdy centymetr. Chociaż pomieszczenie ma tylko 2 metry szerokości, zaprojektowano w nim dwa równoległe ciągi robocze. W jednym z nich szafki stojące są płytsze od standardowych - mają głębokość 50 cm. Dzięki temu na środku zostało więcej miejsca potrzebnego do wygodnego otwierania dolnych schowków i do swobodnego poruszania się. Trzecią ścianę zajęła sięgająca do sufitu zabudowa, w której oprócz pojemnych szafek znalazły się urządzenia AGD: piekarnik oraz ukryta za białymi frontami lodówka z zamrażarką.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.