Kuchnia urządzona w trzech stylach. Zobacz, który jest idealny dla ciebie

W kuchni spędzamy dużo czasu, nie tylko przygotowujemy w niej posiłki, ale również rozmawiamy z rodziną, często biesiadujemy z przyjaciółmi. Ważne więc, aby dobrze w tym wnętrzu się czuć i aby było urządzone zgodnie z upodobaniami domowników.

Często, gdy zaczynamy myśleć o aranżacji własnej kuchni, nie mamy na nią pomysłu lub przeciwnie - mamy ich tyle, że nie wiemy, na który się zdecydować. Jaki wybrać styl? Jaką kolorystykę? Lepsza jest kuchnia klasyczna czy nowoczesna? Jasna czy ciemna? Aby rozwiać choć odrobinę wątpliwości, prezentujemy trzy kuchnie. Zobacz, która z nich podoba ci się najbardziej. 

Kuchnia klasyczna 

Idealna dla miłośników tradycji, którzy cenią sobie przytulne, ciepłe i jasne wnętrza. Domowy charakter, funkcjonalność i harmonia to główne cechy stylu klasycznego. Tradycyjna kuchnia kiedyś kojarzyła się z brązem lub bielą, można jednak przełamać ten schemat, urządzając ją meblami w szarym kolorze. Wprowadzi to odrobinę nowoczesności, ale nie zakłóci harmonii całego wystroju. Postawmy też na tradycyjne materiały - drewno, kamień, ceramikę. Idealnym dodatkiem do tradycyjnej kuchni są tkaniny w kratkę, kwiaty w wazonie i porcelana, koniecznie wyeksponowana w kuchennej witrynie.

Stylowy apartament Katarzyny Cerekwickiej. Jak mieszka wokalistka?

Kuchnia skandynawska

Styl skandynawski to przede wszystkim jasne, pełne światła wnętrze, urządzone w prosty, minimalistyczny sposób. Tu dominują nieskomplikowane formy i geometryczne kształty. Meble koniecznie muszą być w jasnych odcieniach bieli i szarości, które optycznie powiększą przestrzeń i będą doskonałą bazą do dalszej aranżacji. Ważnym dodatkiem w takiej kuchni są lampy, które zastępują światło słoneczne.

Kuchnia glamour

Styl glamour kojarzy się z przepychem i błyszczącymi powierzchniami, jednak w aranżacji kuchni nie wszystkie elementy tego stylu są pożądane. Wystarczy gdy wybierzmy meble lakierowane na wysoki połysk, najlepiej w czarnym kolorze. Nie może też zabraknąć białych płaszczyzn. Uzupełnijmy aranżację o srebrne elementy i kryształowe dodatki.
 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.