Dekton Stonika - nowa kolekcja powierzchni ultrakompaktowych

Dekton by Cosentino to tzw. powierzchnie ultrakompaktowe do stosowania zarówno we wnętrzach, jak i w formie okładzin zewnętrznych budynków. Elegancki wygląd i zaawansowane właściwości techniczne to tylko niektóre z zalet tych materiałów wykończeniowych. Właśnie pojawiła się na rynku nowa kolekcja, Dekton Stonika, a wraz z nią ciekawe wzory dekoracyjne uzyskiwane w oparciu o nowoczesną technologię produkcji.

Kiedy myślimy o nowoczesnej, eleganckiej aranżacji kuchni, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że powinien się w niej znaleźć kamień. Kamienny blat roboczy to nie tylko inwestycja w solidne rozwiązanie, które będzie nam służyło latami - to również estetyka na najwyższym poziomie. Kolekcja Dekton Stonika to ukłon w stronę tego ponadczasowego piękna - cztery nowe kolory powierzchni ultrakompaktowych zostały zainspirowane właśnie kamieniami naturalnymi. Zastosowanie nowoczesnych technologii w procesie produkcji pozwoliło na uzyskanie materiału do złudzenia przypominającego to, co stworzyła matka natura. Wzory tak charakterystyczne dla kamienia naturalnego w nowej kolekcji Dekton Stonika są bardziej wyraziste i realistyczne, wyróżniają się też połyskiem, który dodaje powierzchniom wyrafinowania. Materiał jest wyjątkowo odporny na uderzenia, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokiej temperatury - czyli posiada cechy, za które tak bardzo cenimy kamień naturalny.

Powierzchnie ultrakompaktowe Dekton to mieszanka szkła, kwarcu i porcelany. Jej cząsteczki zostają poddane spiekaniu, czyli przyspieszonemu procesowi przemian metamorficznych, które w przyrodzie zachodzą na przestrzeni kilku tysięcy lat. Uzyskany materiał jest łatwy w utrzymaniu czystości i na tyle wytrzymały, że z powodzeniem będzie nam służył w niezmienionej postaci przez długie lata. To sprawia, że nadaje się nie tylko do kuchni jako blat roboczy, ale również okładzina ścienna i podłogowa, wykończenie fasady budynku, schodów i łazienek - zarówno we wnętrzach i na budynkach mieszkaniowych, jak i komercyjnych.

Dekton Stonika to cztery wyjątkowe kolory: Olimpo, Bergen, Arga, Korso (na zdjęciu poniżej, od lewej):

Dekton Stonika - cztery koloryDekton Stonika - cztery kolory COSENTINO

  • Olimpo został zainspirowany marmurem karraryjskim, który jest wyjątkowo ceniony przez osoby, które przykładają dużą wagę do jakości materiałów wykończeniowych. Subtelna elegancja szarego żyłkowania na białym tle została tu podkreślona połyskiem.
  • Bergen to nawiązanie do kamienia naturalnego Portobello - jest bardziej wyrazisty od Olimpo i posiada niesamowitą głębię.
  • Arga to ukłon w stronę kwarcytu Tadż Mahal. Ten niezwykle ciepły i przyjemny kolor stworzy piękną kompozycję z drewnem - obydwa materiały będą wzajemnie podkreślały swoją urodę.
  • Korso to propozycja dla zwolenników nieco ciemniejszych kolorów, nawiązuje do marmuru Gris Pulpis.

Dekton Stonika to kolekcja powierzchni ultrakompaktowych, z pomocą których można stworzyć wyjątkową aranżację kuchni - zgodną z najnowszymi trendami w projektowaniu wnętrz. Materiał ten posłuży do wykończenia wyspy kuchennej, jako blat roboczy, a także zastąpi tradycyjne płytki ścienne nad blatem. Zastosowanie w kilku miejscach w kuchni takiej samej powierzchni sprawi, że aranżacja będzie wyjątkowo spójna.

Dekton Bergen kolekcja Stonika CosentinoDekton Bergen kolekcja Stonika Cosentino mat. prasowe

Więcej o: