Urządzamy kuchnię z wyspą

Kuchnia z wyspą kojarzy się z nowoczesnym, funkcjonalnym wnętrzem. Wielofunkcyjna wyspa może spełniać wiele różnych zadań. Stanowi płynne przejście pomiędzy kuchnią, a jadalnią. Otwarta przestrzeń kuchni z wyspą zbliża domowników, którzy mogą wykonywać różne czynności, przebywając w jednym pomieszczeniu.

Kuchnia z wyspą - aranżacja

Dobrze zaaranżowana kuchnia z wyspą tworzy przestrzeń, która sprzyja zarówno kulinarnym eksperymentom, jak i rozwijaniu towarzyskich relacji. Zamknięte pomieszczenia oddzielają nas od domowników czy znajomych, dla których przygotowujemy wieczorny posiłek, otwarte - pozwalają cieszyć się wspólnie spędzanym czasem nawet w trakcie gotowania. Sama przestrzeń wyspy może spełniać wiele różnych funkcji. Świetnie sprawdzi się jako blat do przygotowania posiłków, w razie potrzeby zastąpi stół, stworzy dodatkową przestrzeń, w której możemy umieścić dowolny sprzęt, np. piekarnik. Nierzadko wyspa staje się miejscem, na którym znajduje się zlewozmywak albo płyta grzewcza. Możliwości aranżacyjne, jakie daje kuchnia z wyspą są ogromne, jednak wiele zależy nie tylko od naszej wyobraźni, ale przede wszystkim od metrażu pomieszczenia.

Kuchnia z wyspą do siedzenia

Dodatkowe miejsce do siedzenia jest zawsze w cenie. Kuchnia z wyspą do siedzenia sprawdzi się w pięknym, przestronnym wnętrzu, tworząc alternatywę dla stołu z krzesłami. Taki układ urozmaici przestrzeń i dobrze spełni swoja rolę w trakcie spotkań towarzyskich w większym gronie. Koncepcja kuchni z wyspą do siedzenia może również wybawić nas z kłopotu, gdy metraż naszego mieszkania jest ograniczony. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy przestrzeń do przygotowania posiłków i miejsce do siedzenia w postaci jednego elementu. Kuchnia z wyspą do siedzenia dobrze sprawdzi się w roli łącznika w przypadku kuchni otwartej na salon. Dzięki niej przestrzeń zyska praktyczny podział na osobne strefy.

Kuchnia z wyspą do siedzeniaKuchnia z wyspą do siedzenia Fot. Westwing

Kuchnia z długą wyspą

Duża powierzchnia do przygotowywania posiłków, a może rozległa przestrzeń do siedzenia? Kuchnia z długą wyspą spełni wiele różnych potrzeb. Odważnym, nowoczesnym rozwiązaniem jest potraktowanie wyspy jako jedynej przestrzeni roboczej z płytą grzewczą, piekarnikiem i zlewozmywakiem. Wówczas cała zabudowa kuchenna może stanowić jednolitą powierzchnię, złożoną z szafek. Długa wyspa kuchenna to również większa przestrzeń do przechowywania. Może stanowić zabudowę dla pojemnych szafek i szuflad, w których zmieścimy cały nasz kuchenny dobytek.

Ekskluzywna kuchnia z wyspą

Eleganckie, wyszukane propozycje projektantów sprawiają, że kuchnia z wyspą stają się coraz częściej miejscem wyrafinowanym i pełnym uroku. To zasługa zarówno pięknych, minimalistycznych form, które budują przestrzeń, jak i nowoczesnych materiałów, powstałych przy zastosowaniu nowych technologii. Dzięki nim, możliwe jest np. wyprodukowanie blatów w dowolnym rozmiarze. Pięknych i odpornych na uszkodzenia. Przykładem mogą być np. blaty z KONGLOMERATU lub DEKTONU. Dzięki nim, realizacja najbardziej wymyślnych projektów staje się możliwa.

Więcej o:
Komentarze (2)
Kuchnia z wyspą
Zaloguj się
  • urszula_siemieniuk

    0

    Ja co do wyspy miałam raczej sceptyczne nastawienie - długo się wahałam, widziałam duże zagrożenie w postaci zajętego miejsca, większego ryzyka bałaganu. Ostatecznie jednak przeglądałam mnóstwo inspiracji, czytałam setki opinii i zdecydowałam się na nią. Po prawie roku powiem tak: to była najlepsza decyzja w moim życiu. Po pierwsze - zyskałam super miejsce do pracy. Po drugie - zamontowałam sobie na boku wieszaczki, kupiłam ładne ręczniki do rąk od FLHF, posegregowałam sobie rękawiczki i ściereczki i mam bardzo praktyczne miejsce do pracy. Bałagan, który myślałam, że będzie się tworzył tak naprawdę stał się... miejscem porządku. I nie, nie zajmuje to tyle miejsca, ile myślałam, także polecam ;)

  • kiteczka_78

    0

    W mojej pierwszej kuchni zrobiłam błąd - nie zaplanowałam wyspy kuchennej i później cały czas brakowało mi miejsca.Tym razem chcę lepiej przygotować się do aranżacji nowego mieszkania. Tym razem zaczęłam od kupna AGD pod zabudowę (bardzo polecam sprzęt marki KERNAU) i decyzji, czy zabudowuję dwie ściany. Będzie to litera L. Teraz z projektantem pracujemy nad wyspą. Z jednej stron ma mieć funkcję miejsca do jedzenia, z drugiej ma typową zabudowę z szafkami. I właśnie zaprojektowanie wyspy jest dla mnie najtrudniejsze, z tego powodu dziekuję za Wasze wskazówki. Z pewnością je wykorzystam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX