Urządzamy kuchnię z wyspą

Kuchnia z wyspą kojarzy się z nowoczesnym, funkcjonalnym wnętrzem. Wielofunkcyjna wyspa może spełniać wiele różnych zadań. Stanowi płynne przejście pomiędzy kuchnią, a jadalnią. Otwarta przestrzeń kuchni z wyspą zbliża domowników, którzy mogą wykonywać różne czynności, przebywając w jednym pomieszczeniu.

Kuchnia z wyspą - aranżacja

Dobrze zaaranżowana kuchnia z wyspą tworzy przestrzeń, która sprzyja zarówno kulinarnym eksperymentom, jak i rozwijaniu towarzyskich relacji. Zamknięte pomieszczenia oddzielają nas od domowników czy znajomych, dla których przygotowujemy wieczorny posiłek, otwarte - pozwalają cieszyć się wspólnie spędzanym czasem nawet w trakcie gotowania. Sama przestrzeń wyspy może spełniać wiele różnych funkcji. Świetnie sprawdzi się jako blat do przygotowania posiłków, w razie potrzeby zastąpi stół, stworzy dodatkową przestrzeń, w której możemy umieścić dowolny sprzęt, np. piekarnik. Nierzadko wyspa staje się miejscem, na którym znajduje się zlewozmywak albo płyta grzewcza. Możliwości aranżacyjne, jakie daje kuchnia z wyspą są ogromne, jednak wiele zależy nie tylko od naszej wyobraźni, ale przede wszystkim od metrażu pomieszczenia.

Kuchnia z wyspą do siedzenia

Dodatkowe miejsce do siedzenia jest zawsze w cenie. Kuchnia z wyspą do siedzenia sprawdzi się w pięknym, przestronnym wnętrzu, tworząc alternatywę dla stołu z krzesłami. Taki układ urozmaici przestrzeń i dobrze spełni swoja rolę w trakcie spotkań towarzyskich w większym gronie. Koncepcja kuchni z wyspą do siedzenia może również wybawić nas z kłopotu, gdy metraż naszego mieszkania jest ograniczony. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskamy przestrzeń do przygotowania posiłków i miejsce do siedzenia w postaci jednego elementu. Kuchnia z wyspą do siedzenia dobrze sprawdzi się w roli łącznika w przypadku kuchni otwartej na salon. Dzięki niej przestrzeń zyska praktyczny podział na osobne strefy.

Kuchnia z wyspą do siedzeniaKuchnia z wyspą do siedzenia Fot. Westwing

Kuchnia z długą wyspą

Duża powierzchnia do przygotowywania posiłków, a może rozległa przestrzeń do siedzenia? Kuchnia z długą wyspą spełni wiele różnych potrzeb. Odważnym, nowoczesnym rozwiązaniem jest potraktowanie wyspy jako jedynej przestrzeni roboczej z płytą grzewczą, piekarnikiem i zlewozmywakiem. Wówczas cała zabudowa kuchenna może stanowić jednolitą powierzchnię, złożoną z szafek. Długa wyspa kuchenna to również większa przestrzeń do przechowywania. Może stanowić zabudowę dla pojemnych szafek i szuflad, w których zmieścimy cały nasz kuchenny dobytek.

Ekskluzywna kuchnia z wyspą

Eleganckie, wyszukane propozycje projektantów sprawiają, że kuchnia z wyspą stają się coraz częściej miejscem wyrafinowanym i pełnym uroku. To zasługa zarówno pięknych, minimalistycznych form, które budują przestrzeń, jak i nowoczesnych materiałów, powstałych przy zastosowaniu nowych technologii. Dzięki nim, możliwe jest np. wyprodukowanie blatów w dowolnym rozmiarze. Pięknych i odpornych na uszkodzenia. Przykładem mogą być np. blaty z KONGLOMERATU lub DEKTONU. Dzięki nim, realizacja najbardziej wymyślnych projektów staje się możliwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.