Biel na wysoki połysk. Meble kuchenne

Gdzie się sprawdzą meble na wysoki połysk? Zobacz galerię. Zainspiruj się!

Białe meble kuchenne z frontami na wysoki połysk są idealne do małych kuchni . Po pierwsze jasny kolor będzie optycznie powiększał wnętrze, a po drugie połysk- wszystko co błyszczące sprawdza się w małych wnętrzach.

Białe meble na wysoki połysk chętnie są też stosowane w dużych wnętrzach, salonach kuchennych. Są nowoczesne, ale nietakt zimne jak meble kuchenne o ciemnych frontach. Mogą być eleganckie, ale też przytulne. Wszystko zależy od pozostałych elementów, dodatków. Jeżeli wybierzemy stalowy blat, szkło na ścianie nad blatem roboczym, minimalistyczne meble w części jadalnej uzyskamy nowoczesne i eleganckie wnętrze.

Jeżeli te same meble na wysoki połysk połączymy z drewnianym blatem, ciepłą drewnianą podłogą, kolorowymi dodatkami, w oknach powiesimy firany i zasłony to powstanie przytulna kuchnia .

Białe meble kuchenne dają dużo możliwości w wyborze pozostałych elementów. Do takich mebli pasuje większość blatów. Świetnie będą wyglądały drewniane blaty, zarówno jasne jak i ciemne. Błyszczący metal będzie harmonizować z błyszczącymi meblami. Każdy kamienny blat (również blat z solid surfach - połączenie zmielonego kamienia, żywic epoksydowo-akrylowych i pigmentów) będzie tu dobrze wyglądał. Także szklany blat będzie się dobrze prezentował.

Do mebli z białymi frontami na wysoki połysk dobieramy podłogę, w zależności od wybranego stylu. Może być jasna, ciemna, błyszcząca, drewniana. Będą pasowały płytki, panele czy nawet beton.

Najchętniej w kuchni z błyszczącymi białymi meblami, projektanci stosują białe ściany. Czasem pojawiają się kolorowe fragmenty ścian, ale zazwyczaj w stonowanych barwach: szarym, kawowym lub pastelowym. Można zastosować na ścianie fototapetę.

Proste meble zazwyczaj mają relingowe uchwyty. Rzadko stosuje się gałki. W takich meblach często pojawiają się systemy bezuchwytowe.

fot. salvaranicucine.it

fot. housetohome.co.uk

Białe meble kuchenne dobrze wyglądają w sąsiedztwie jasnego drewna:

fot. salvaranicucine.it

Brak gałek w błyszczących, prostych meblach sprawia, że wyglądają bardzo minimalistycznie, nowocześnie. Biel frontów kuchennych podkreśla gruba, drewniana rama dookoła mebli:

fot. salvaranicucine.it

Wizerunek minimalistycznej kuchni można ocieplić przez dodatki i elementy, takie jak np. miękkie firany:

fot. salvaranicucine.it

fot. salvaranicucine.it

Mocno zabudowana kuchnia nie będzie przytłaczać, nawet w małym wnętrzu, jeżeli będzie jasna i błyszcząca:

fot. salvaranicucine.it

Meble na wysoki połysk pięknie odbijają światło:

fot. ernestomeda.com

Białe. proste meble kuchenne w połączeniu z drewnem (na podłodze, ścianie, lub blacie) stworzą domową atmosferę.

fot. www.schueller.de

fot. www.schueller.de

Białe meble o obłych formach, drewno i stal mogą stworzyć nowoczesne, ciekawe wnętrze:

fot. schmidt-kitchens.com

Monika Grabowska

Zobacz również:

Okno nad zlewem kuchennym

Niebieski i biel. Świeżość we wnętrzu

Nowoczesne drewniane schody

Biała lampa dla inteligentnych i bezsennych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.