Zielone i brązowe kuchnie

Kuchnia w kolorze ziemi? Z pewnością znajdą się osoby, którym ta kolorystyka będzie odpowiadała. Zieleń to kolor kojarzący się z życiem, przyrodą i wiosną. Z kolei brązowa kuchnia z naturalnego forniru zawsze będzie wyglądała dobrze.

Odcienie zieleni

Odcienie zieleni mogą być różne i od wyboru, zależeć będzie wygląd kuchni . Pastelowe meble kuchenne będą wnosiły styl romantyczny do wnętrza, ostra zieleń energię a zgaszona zieleń spokój. Co jeszcze? Oliwka, pistacja, malachit, zieleń trawiasta, miętowa, seledynowa, groszkowa, butelkowa. Wybór odcieni zieleni jest spory.

Zupełnie inny wygląd ma matowy a inny błyszczący front mebli. Warto się zastanowić nad wyborem opcji, która będzie nam bardziej odpowiadać. Ważna jest też funkcjonalność. Na błyszczącej powierzchni bardziej widać brud, ślady palców.

Dobre sąsiedztwo

Zieleń dobrze wygląda w sąsiedztwie drewna. Energetyczna zieleń dobrze komponuje się ze stalą, tzw. zgniła zieleń będzie idealnym tłem dla miedzi, np. miedzianego okapu, zlewozmywaku czy ściany nad blatem roboczym.

Brąz

Brąz podobnie jak zieleń ma wiele wizerunków. Wszystko zależy od faktury, jasności, rysunku drewna. Jest też wiele określeń na brąz: czekoladowy, kawowy, kakaowy, brunatny, kasztanowy, kasztanowaty, orzechowy , migdałowy, rudawy, ceglany, miniowy, sepiowy, rdzawy. Brązowe fronty mebli kuchennych mogą być wykonane z forniru, akrylu, lakieru, płyty meblowej.

Brąz i ...

Brąz dobrze wygląda z bielą, kremem, zielenią. Niektóre odcienie brązu można łączyć z czernią. Brąz świetnie komponuje się ze stalą a nawet złotem.

Dla ostrożnych

Jeżeli obawiamy się, czy zielone meble kuchenne nie znudzą się nam zbyt szybko, możemy zdecydować się tylko na dodatki w tym kolorze.

Monika Grabowska

Zobacz także:

Jak wybrać stół do kuchni?

Blaty kuchenne i łazienkowe

Pomysł na małą kuchnię

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.