Gałki i uchwyty mebli kuchennych

Jakie gałki do mebli kuchennych wybrać? Czy są jakieś nowości w tej dziedzinie? Zobacz jakie uchwyty są dostępne na polskim rynku.

O wyglądzie wnętrza kuchni decydują detale, które składają się na całość. Jednym z tych ważnych elementów są gałki i uchwyty meblowe. Ta sama kuchnie może zupełnie inaczej wyglądać, w zależności od wyboru tych niewielkich elementów.

Uchwyty mogą być niewidoczne, a mogą też być najmocniejszym akcentem w kuchni. Ich charakter powinien być dopasowany do reszty wnętrza.

Uchwyty mebli kuchennych mogą być nowoczesne i tradycyjne. Możemy znaleźć piękne, porcelanowe uchwyty i gałki. Ozdobione motywami kwiatowymi, postarzane, nadają sielskiego charakteru wnętrzu kuchni.

Inny podział możemy zrobić pod względem materiału z którego zostały wykonane. Do wyboru mamy uchwyty i gałki ze stali, miedzi, aluminium, plastiku, drewna. Pojawiły się też nowe, ciekawsze rozwiązania materiałowe: uchwyty wykonane ze skóry pasują do wnętrz prostych, w stylu country. Szklane, bardzo ozdobne gałki, świetnie będą wyglądały w bogatych wnętrzach. Mogą być elementem przełamującym sterylność w minimalistycznej, surowej kuchni .

fot. hettich.com Szklana gałka Nemea.

Gałki meblowe mogą przyjmować fantazyjne formy, wzory i kolory.

fot. outofthebluedesignstudio.com

Przy wyborze uchwytów warto kierować się proporcjami mebli, skalą pomieszczenia, efektem jaki chcemy uzyskać. Z pewnością odpowiedni dobór uchwytów jest większym wyzwaniem w projektowaniu małej kuchni, niż dużej, wysokiej, przestronnej i odpowiednio doświetlonej.

Monika Grabowska

Zobacz także:

Zielone i brązowe kuchnie

Kuchnia- wybieramy zlewozmywak

Kuchnia ze studia kuchennego. Plusy i minusy

Więcej o: