Łazienka: zasłaniamy prysznic

Brodzik i plastikowa kabina prysznicowa to standard. Jak oryginalnie zaaranżować to miejsce? Szklane ścianki lub szklana zabudowa, to nietypowa i ciekawa alternatywa.

Unikalny sposób na prysznic

Brodzik i plastikowa kabina prysznicowa to standard. Chcecie odejść od banałów? Wybierzcie nietypowe rozwiązanie szklanych ścianek lub zabudowy, które przewrócą do góry nogami Wasze myślenie o łazience.

Wybór dopasowany do potrzeb

Urządzając lub remontując łazienkę musimy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Dobór kabiny prysznicowej może być nie lada wyzwaniem. Ciasne pomieszczenia, czy nietypowe ułożenie ścian powodują, że taka aranżacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Na rynku, dostępnych jest wiele gotowych kabin prysznicowych, jednak nie wszystkie spełniają odpowiednie standardy. Rozwiązaniem są szklane kabiny, tworzone na zamówienie, które mogą sporo ułatwić. "Szklane kabiny mają dużo zalet, przede wszystkim możliwość indywidualnego dostosowania do istniejących warunków tj. wymiarów łazienki czy nietypowego łączenia ścian. Pozwala to na perfekcyjne dopasowanie kabiny do pomieszczenia. Dodatkowo, przemawiają za tym rozwiązaniem względy estetyczne, które osiągamy dzięki idealnej kompozycji kabiny prysznicowej z wystrojem pomieszczenia" - radzi Joanna Grunwald, prezes Zarządu Firmy Glass House, specjalizującej się m.in. w produkcji szklanych kabin na zamówienie.

Dwa w jednym - czyli prysznic w wannie

Planując zmiany w łazience poszukujemy możliwości, które będą odpowiednie do przestrzeni którą dysponujemy, a także odpowiedzą na nasze wymagania estetyczne. Lubicie się relaksować biorąc pachnącą kąpiel? Czy wolicie szybki, gorący prysznic? A może jedno i drugie? Oba rozwiązania są dostępne bez żadnego problemu. Wannę również można zabudować szkłem, dzięki czemu kąpiel pod prysznicem nie spowoduje ryzyka zalania łazienki. Uzyskane zostaje idealne połączenie, które daje możliwość cieszenia się zarówno długimi, relaksacyjnymi kąpielami jak i "szybkim prysznicem" w jednym. Tak zaaranżowana wanna jest zatem wyborem idealnym dla osób, które lubią obie opcje.

Szklana ścianka zamiast tradycyjnego brodzika

Częstym problemem w projektowaniu łazienki jest odpowiednie zagospodarowanie miejsca. Jest to pomieszczenie, w którym musimy bardzo często zaplanować rozkład  muszli klozetowej, umywalki, prysznicu, szafek, a także pralki. Możliwością na ciekawe rozwiązanie, które jednocześnie powoduje oszczędność przestrzeni, jest szklana ścianka oddzielająca prysznic od reszty łazienki. Taka opcja likwiduje konieczność montażu brodzika, dzięki czemu nie musimy obawiać się o dopasowanie go do wymiarów pomieszczenia. Dodatkowo zyskujemy oryginalny i nietypowy wystrój. Obawiacie się zalanych podłóg i mokrych szafek? Niepotrzebnie. Odpowiednio wyprofilowany odpływ i dostosowana ścianka, gwarantują, że podczas prysznicu, nic wokół nie ulegnie zamoczeniu.

Wybór dopasowany do potrzeb

Urządzając lub remontując łazienkę musimy zwrócić uwagę na jej funkcjonalność. Dobór kabiny prysznicowej może być nie lada wyzwaniem. Ciasne pomieszczenia, czy nietypowe ułożenie ścian powodują, że taka aranżacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana. Na rynku, dostępnych jest wiele gotowych kabin prysznicowych, jednak nie wszystkie spełniają odpowiednie standardy. Rozwiązaniem mogą szklane kabiny. Szklane kabiny mają dużo zalet, przede wszystkim możliwość indywidualnego dostosowania do istniejących warunków tj. wymiarów łazienki czy nietypowego łączenia ścian. Pozwala to na perfekcyjne dopasowanie kabiny do pomieszczenia. Dodatkowo, przemawiają za tym rozwiązaniem względy estetyczne, które osiągamy dzięki idealnej kompozycji kabiny prysznicowej z wystrojem pomieszczenia.

Dwa w jednym - czyli prysznic w wannie

Planując zmiany w łazience poszukujemy możliwości, które będą odpowiednie do przestrzeni którą dysponujemy, a także odpowiedzą na nasze wymagania estetyczne. Relaks podczas kąpieli czy szybki, gorący prysznic? Możliwe jest każde rozwiązanie. Wannę również można zabudować szkłem, dzięki czemu kąpiel pod prysznicem nie spowoduje zalania łazienki. Uzyskane zostaje idealne połączenie, które daje możliwość cieszenia się zarówno długimi, relaksacyjnymi kąpielami jak i szybkim prysznicem" w jednym.

Szklana ścianka zamiast tradycyjnego brodzika

Częstym problemem w projektowaniu łazienki jest odpowiednie zagospodarowanie miejsca. Jest to pomieszczenie, w którym musimy bardzo często zaplanować montaż muszli klozetowej, umywalki, prysznica, szafek, a także pralki. Możliwością na ciekawe rozwiązanie, które jednocześnie powoduje oszczędność przestrzeni, jest szklana ścianka oddzielająca prysznic od reszty łazienki. Taka opcja likwiduje konieczność montażu brodzika, dzięki czemu nie musimy obawiać się o dopasowanie go do wymiarów pomieszczenia. Dodatkowo zyskujemy oryginalny i nietypowy wystrój. Odpowiednio wyprofilowany odpływ i dostosowana ścianka, gwarantują, że łazienka pozostanie sucha.

Więcej o: