Płytki łazienkowe jak obrazy: sposób na oryginalną łazienkę

Dekoracyjne płytki do łazienki odmienią wnętrze. Panorama metropolii, kojący widok morza, kolorowe kwiaty - każdy znajdzie wzór płytek ceramicznych dla siebie. ?Obrazy? z płytek to naprawdę ciekawa ozdoba łazienki.

Płytki do łazienki nie muszą być nudne. Płytki łazienkowe ceramiczne przypominające obrazy odmienią aranżację łazienki. Składają się one z kilku elementów - co najmniej dwóch. Ułożone razem tworzą przyciągający wzrok kolorowy obraz, wyrazistą grafikę albo subtelny rysunek. Wkomponowane między jednobarwne płytki ceramiczne stają się ciekawym elementem dekoracyjnym łazienki.

Aranżacja płytek łazienkowych

Wykończenie ścian płytkami we wzory to jeden ze sposobów na stworzenie wnętrza o oryginalnym wyrazie. Układającą się w obraz glazurę warto zaplanować na największej ścianie tak, żeby była należycie wyeksponowana. Najlepiej zdecydować się na jeden większy wzór. Jeśli mamy małą łazienkę powinniśmy dostosować wielkość kompozycji do metrażu. Lepiej nie przesadzać ze skalą i krzykliwa kolorystyką. Pamiętajmy, że łazienka to także miejsce relaksu i aranżacja płytek ceramicznych nie powinna być przytłaczająca.

Oto mały przegląd ceramicznych płytek i dekorów oraz przykłady, jak można je zastosować w łazience.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.