Jak ułożyć płytki w łazience? Aranżacja łazienki bez nudy

Przy urządzaniu łazienki istotne jest nie tylko to jakie płytki wybierzemy, ale także jak je ułożymy. Okazuje się, że nawet z prostych płytek łazienkowych można stworzyć wyjątkowe i oryginalne aranżacje.

Płytki ceramiczne to wciąż najpopularniejsze pokrycie ścian i podłóg w łazience. Oferta producentów płytek jest niezwykle szeroka. Można przebierać w trudnej do zliczenia liczbie wzorów, kolorów, rozmiarów i kształtów. Jednak nawet z najprostszych płytek łazienkowych można stworzyć interesującą kompozycję, bowiem sam wybór wzoru płytek to nie wszystko. Również to, jak je ułożymy ma istotny wpływ na wygląd naszej łazienki, a może nawet większy. Oznacza to jednocześnie, że wcale nie trzeba kupować najdroższych płytek ściennych i podłogowych, żeby w ciekawy sposób zaaranżować łazienkę.

Odpowiednią aranżacją płytek w łazience możemy nadać styl pomieszczeniu, a także wizualnie modyfikować proporcje oraz akcentować poszczególne obszary, co szczególnie się sprawdzi w dużych łazienkach. Nie trzeba przy tym wprowadzać do łazienki wielu kolorów i wzorów. Czarno-biała kompozycja może się nawet okazać lepsza niż multikolorowa.

Zobacz, jak można ułożyć płytki łazienkowe.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.