Łazienka z wanną - pomysły na aranżacje

Wanna czy prysznic - to częsty dylemat osób urządzających łazienkę. Tym, którzy marzą o wannie, podpowiadamy, czym należy kierować się przy wyborze, aby nie popełnić błędu.

Wanna może być wolno stojąca bądź powiązana ze ścianą, prostokątna, owalna, o asymetrycznym kształcie, kolorowa lub biała. Wybór wanien jest znacznie większy niż powszechnie się wydaje, co daje dużo możliwości w aranżacji łazienki. Szeroka oferta sprawia także, że można znaleźć odpowiedni model do niemal każdego rozmiaru łazienki.

Łazienka z wanna wolno stojącą

Wanna wolno stojąco wymaga najwięcej miejsca. Jednak wcale nie trzeba jej stawiać na środku łazienki. W ostatnim czasie stało się popularne montowanie ich w pobliżu ściany, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Wanny wolno stojące na nóżkach wydają się lżejsze, dzięki czemu wizualnie nie zdominują wnętrza, dodadzą mu za to wdzięku i elegancji. Stylizowane na stare będą idealnie pasować do łazienek w stylu retro oraz klasycznym. Jeśli natomiast chcemy wannę wolno stojącą, ale zabudowaną, musimy zostawić wokół niej więcej wolnego miejsca. Taka wanna sprawdzi się tylko w dużej łazience.

Wanna do łazienki w bloku

Nawet w małej łazience w bloku możemy sobie pozwolić na wannę. Tu najlepsza będzie wanna przyścienna. Do bardzo małych łazienek warto poszukać wanien asymetrycznych, które zajmują mniej miejsca. Do tego ze względu na nieregularny kształt są zazwyczaj sprzedawane z panelami maskującymi. Dzięki temu problem obudowania wanny będziemy mieli z głowy.

Dla osób niezdecydowanych - wanna czy prysznic, najlepszą opcją będzie wanna z parawanem. Montaż tej szklanej ścianki sprawi, że będzie można brać prysznic na stojąco bez obawy o zachlapanie całej łazienki.

Więcej o: