15 pomysłów na elegancką łazienkę

Szukasz pomysłów na elegancką łazienkę? Zainspiruj się naszymi propozycjami.

Urządzenie eleganckiej łazienki, szczególnie na niewielkiej przestrzeni, wymaga kreatywności i namysłu. By stworzyć gustowne wnętrze, należy zadbać o każdy detal. Zamiast mebli z sieciówki, wybierz te robione na zamówienie. To pozwoli lepiej zagospodarować przestrzeń. Dobrą decyzją będzie kupno wolnostojącej wanny o ciekawym kształcie. Jeśli nie możesz sobie na to pozwolić ze względu na brak miejsca, wybierz otwarty prysznic. Chcąc optycznie powiększyć wnętrze, umieść na ścianie duże lustro.

Łazienka powinna być funkcjonalna. Warto jednak zadbać, by pralka i suszarka nie zdominowały wnętrza i ukryć je we wnęce lub szafie. To samo dotyczy środków czystości i detergentów - postaraj się, by nie były widoczne.

Wybierając płytki, zrezygnuj z wielu wzorów i trzymaj się jednej palety barw. Jeżeli trudno Ci podjąć decyzję, wybierz te w neutralnym kolorze - np. szarości i zmieniaj wnętrze w zależności od potrzeb za pomocą kolorowych dodatków. Modnym sposobem na urozmaicenie przestrzeni jest również wykorzystanie w łazience naturalnych materiałów, takich jak kamień czy drewno.Charakteru i uroku dodadzą łazience odpowiednio dobrane akcesoria - dozowniki do mydła, ozdobne półki na ręczniki, koszyk na kosmetyki czy sprzyjające relaksowi zapachowe świece. Warto zwrócić również uwagę na odpowiednie oświetlenie, które stworzy przytulny nastrój.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.