Pomysłowe aranżacje: Łazienka bez płytek i fug

Aranżacja tej łazienki miała być inna niż wszystkie. Dlatego całkowicie zrezygnowano w niej z płytek i wiążących się z nimi fug. Zamiast tego zastosowano mikrocement. Tak powstała nowoczesna aranżacja łazienki.

Łazienka znajduje się w domu pod Poznaniem. Właściciele nieruchomości chcieli, żeby była wyjątkowa - inna niż wszystkie.

 Inna czyli jaka? Wybitnie odmienne kafle, wyjątkowe wzory, kolory? Ciągle czułyśmy, że to nie to, ale do czasu [...]. Wymyśliłyśmy – łazienka bez ani jednej fugi! I zaczęły się poszukiwania odpowiedniego materiału, który musiał spełniać wiele warunków

- mówią autorki projektu z pracowni dekoratorka.pl.

Wybór padł na mikrocement, który miał się znaleźć na podłodze oraz ścianach łazienki. Mikrocement to bardzo cienka zaprawa, którą można pokryć niemal każdą powierzchnię, w tym także blaty, schody a nawet meble. Jego najważniejsze cechy to grubość wynosząca zaledwie 2-3 mm, bardzo duża elastyczność i nieprzepuszczalność wody. To sprawia, że można go z powodzeniem stosować w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, takich właśnie jak łazienki. 

W czasie prac nad zleceniem autorki projektu postanowiły pokryć mikrocementem nie tylko podłogi i ściany, ale także wykonać z niego zintegrowaną z blatem umywalkę.

 Przy użyciu tego materiału można trochę zaszaleć i wybrać dowolne wykończenie, mniej lub bardziej gładkie, dzięki czemu można dodać wnętrzu większej zadziorności, jak również wybrać odpowiadające nam wybarwienie. W naszym projekcie połączyłyśmy mikrocement z drewnem iroko

- mówią autorki projektu. Tak powstała łazienka nowoczesna i zgodnie z założeniem niepowtarzalna. Co istotne, taka łazienka jest łatwa do utrzymania w czystości. Do mycia powierzchni z mikrocementu nie są wymagane żadne specjalne środki czyszczące. Co najważniejsze, nie ma też szczelin, takich jak fugi, brud więc nie ma się gdzie osadzać.

Projekt: dekoratorka.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.