Najnowsze trendy w urządzaniu łazienki

Jakie nowości pojawiły się w urządzaniu łazienek? Co jest teraz na czasie? Przyjrzeliśmy się aktualnym trendom i wybraliśmy najciekawsze rozwiązania do łazienki.

Do wystroju domowych łazienek przywiązujemy coraz większą uwagę. Nie chcemy, żeby łazienka była tylko miejscem, gdzie dokonujemy codziennej toalety. Pragniemy również móc się w niej zrelaksować i bez skrępowania pokazać ją gościom. To wszystko wpływa na kształtowanie najnowszych trendów w urządzaniu łazienek. Powinny one mieć salonowy charakter bądź przypominać spa.

Najmodniejsze płytki do łazienki

Bardzo popularnym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi wzorzystymi, patchworkowymi płytkami. Najlepiej wyglądają one w towarzystwie jednobarwnych, gładkich płytek na ścianach łazienki. Wzorzystymi płytkami można też wyłożyć fragment ściany - większe powierzchnie nie są polecane. Coraz popularniejsze stają się płytki o kształcie sześciokątnym i rybiej łuski. Te drugie wyglądają stylowo szczególnie w morskim odcieniu zieleni. Modne są także bardzo duże kafle - zarówno na podłodze jak i na ścianach. Producenci prześcigają się w produkcji coraz większych rozmiarów. Pozwala to na wykreowanie bardziej jednolitych powierzchni z jak najmniejszą liczbą spoin.

Klasyka łazienkowa

Jeśli chodzi o ceramikę łazienkową, tutaj wciąż króluje klasyka. Niezmiennie popularne są białe umywalki. Szalenie modne są także wanny wolno stojące na stylizowanych nóżkach, które wcale nie muszą stać na środku łazienki. Można je dosunąć do ściany, co pozwala na zastosowanie tego rozwiązania także w mniejszych łazienkach. Z kolei jeśli decydujemy się na prysznic, to bez brodzika, wydzielony taflą szkła zamiast klasycznej kabiny. Dzięki takiemu rozwiązaniu łazienka wydaje się przestronniejsza. Za to większą uwagę zwracamy teraz na baterie łazienkowe. Powinny wpisywać się w styl wnętrza. Na popularności zyskują baterie w kolorach czarnym i złotym.

Modne meble łazienkowe

Już niemal obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki stała się szafka podumywlakowa. Na rynku znajdziemy mnóstwo interesujących propozycji. Jednak nasila się trend przerabiania na szafki łazienkowe mebli o innym przeznaczeniu . Można na ten cel przeznaczyć np. starą komódkę czy stolik pod maszynę do szycia. Taki "meblowy recykling" jest teraz bardzo na czasie.

Więcej o: