Płytki łazienkowe - przegląd aktualnych trendów

Płytki łazienkowe są elementem, który może stworzyć niepowtarzalny klimat wnętrza albo całkowicie je przekreślić pod względem estetycznym. Warto dobrze przemyśleć ich wybór - to one decydują o stylu kąpielowej przestrzeni. Aktualne trendy mogą nam pomóc w podjęciu decyzji - wybierzmy płytki łazienkowe, które będą modne i jednocześnie uniwersalne. Sprawdźcie wybrane przez nas propozycje.

Płytki łazienkowe białe

Uniwersalnym rozwiązaniem są zawsze płytki łazienkowe białe, co nie oznacza, że jest to nudny wybór. Wciąż bardzo chętnie wybieranym modelem są horyzontalnie rozciągnięte kafelki typu metro. Obecnie najmodniejsze są te w wersji błyszczącej. Pasują do wielu aranżacji, tworzą ciekawą płaszczyznę ściany, przypominającą biały mur z cegiełek. To bardzo stylowy wybór, który stworzy świetną kompozycję z jasnymi meblami oraz udany, kontrastowy duet z czarnymi elementami we wnętrzu.

Płytki łazienkowe Castorama. Płytki betonowe

Wśród licznych propozycji płytek łazienkowych Castoramy znajdziemy m.in. płytki o charakterze surowym, przypominające beton. Tego typu materiały są bardzo modne nie tylko w wykończeniu łazienek, ale również kuchni, salonu czy innych pomieszczeń. To efekt wciąż aktualnego zauroczenia stylem  industrialnym, który wciąż ma wielu zwolenników. Płytki łazienkowe Castorama w szarych odcieniach będą się świetnie prezentować w połączeniu z drewnem, a szczególnie jego ciepłymi odcieniami, które nieco ogrzeją surową przestrzeń.

Płytki łazienkowe w szarej wersjiPłytki łazienkowe w szarej wersji Fot. Castorama

Płytki ścienne łazienkowe - wzór heksagonalny

Jednym z tegorocznych hitów wśród płytek ściennych łazienkowych są sześciokątne formy - heksagonalne. Tworzą one wzór, przypominający plaster miodu, który rzadko wypełnia całą ścianę - najczęściej  jest nonszalancko "urwany", co tylko dodaje mu uroku. Płytki ścienne łazienkowe heksagonalne to bardzo nowoczesny i dynamiczny wybór, którzy odnajdzie się zarówno w uniwersalnych bielach i szarościach, jak również w pastelowej odsłonie.

Płytki łazienkowe Obi. Płytki drewnopodobne

Miłośnicy naturalnego klimatu z pewnością zwrócą uwagę na płytki łazienkowe Obi w wersji drewnopodobnej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że prawdziwe drewno w łazience na ścianach czy podłodze mogłoby przysporzyć nam kłopotów. Płytki łazienkowe drewnopodobne wybawią nas od tego problemu. Ciekawy rysunek drewna i przyjemna kolorystyka sprawiają, że są one coraz chętniej wybierane do różnego rodzaju pomieszczeń. Naturalny klimat sprawia, że wieczorna kąpiel w otoczeniu drewnopodobnych płytek łazienkowych będzie przyjemnym doświadczeniem.

Płytki łazienkowe drewnopodobnePłytki łazienkowe drewnopodobne Fot. Obi

Płytki łazienkowe Leroy Merlin w wersji czarno-białej

Czerń i biel to połączenie bardzo kontrastowe - płytki łazienkowe Leroy Merlin w takim wydaniu sprawdzą się w nowoczesnej łazience. Przypadną do gustu tym, którzy lubią rozwiązania z charakterem. Geometryczna szachownica czy stylowa pepitka stworzą intrygującą, graficzną powierzchnię ściany. Jeśli zdecydujemy się na mocny, kontrastowy wzór, warto przemyśleć położenie go na całej płaszczyźnie ściany czy podłogi. Czasem lepiej jest umieścić takie płytki łazienkowe tylko w jednym miejscu, a pozostałą część pokryć białymi, uniwersalnymi płytkami.

Płytki łazienkowe w wersji czarno-białejPłytki łazienkowe w wersji czarno-białej Fot. Obi

Płytki łazienkowe Tubądzin - majolika

Wzory, wzory i jeszcze raz wzory! Barwne płytki łazienkowe Tubądzin, nawiązujące do włoskiej tradycji ceramicznej to wybór dla tych, którzy kochają nasycone barwy i egzotyczną ornamentykę. Atramentowe błękity, słoneczne oranże i żółcienie, ziemiste ugry tworzą niezwykłą mieszankę, która sprawia, że możemy poczuć śródziemnomorski klimat. Płytki łazienkowe Tubądzin w majolikowej wersji to wybór dla tych, którzy kochają oryginalne wzory.

Płytki łazienkowe - majolikaPłytki łazienkowe - majolika Fot. Tubądzin

Płytki łazienkowe Opoczno - ku nowoczesności

Zupełnym przeciwieństwem majolikowych wzorów są płytki łazienkowe Opoczno Optimum Graphite. To propozycja oszczędna, minimalistyczna. Ciemne płytki łazienkowe mogą w zestawieniu z odpowiednimi dodatkami stworzyć przestrzeń bardzo intrygującą i nieco tajemniczą. Przeszklenia i błyszczące lampy to bardzo modne rozwiązanie dla nowoczesnej łazienki. Płytki łazienkowe w kolorze antracytu, czerni i ciemnych szarości warto rozświetlić ciepłymi dodatkami z mosiądzu.

Płytki łazienkowe w ciemnej, minimalistycznej odsłoniePłytki łazienkowe w ciemnej, minimalistycznej odsłonie Fot. Opoczno

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.