Umywalka z szafką - praktyczne rozwiązanie do łazienki

Umywalka z szafką pozwala zaoszczędzić sporo miejsca. Sprawdzi się doskonale w małej przestrzeni łazienkowej. Dzięki niej możemy mieć wszystkie potrzebne rzeczy pod ręką - to także duża oszczędność czasu. Wybierzmy umywalkę z szafką, która będzie praktyczna i doskonale dopasowana do naszej łazienkowej aranżacji.

Szafka z umywalką - zgrany duet

Praktyczna szafka z umywalką to połączenie dwóch mebli w jednym spójnym zestawie. Pozwala sięgnąć w każdej chwili po niezbędne kosmetyki, nawet w trakcie mycia zębów lub wykonywania porannego maijażu przed lustrem. Może także służyć jako miejsce na brudne rzeczy. Wybierzmy taką, która będzie miała odpowiednią dla naszych potrzeb pojemność. Możemy wybrać szafkę z umywalką wyposażoną w szuflady lub zdecydować się na wersję z  zamykanymi szafkami. Niektóre modele posiadają specjalne systemy przechowywania, które ułatwią segregację drobnych przedmiotów i utrzymanie porządku. Jak wiadomo, poranne zbieranie często karze nam wykonywać codzienne czynności w przyspieszonym tempie - warto ułatwić sobie ten moment i zadbać  o odpowiedni ład - dzięki temu unikniemy niejednego porannego dramatu, związanego z poszukiwaniem zagubionej rzeczy. Szafka z umywalką pozwala nam na zakup dwóch ważnych elementów łazienki za jednym zestawie. Dzięki temu mamy pewność, że będzie on nie tylko funkcjonalny, ale także spójny pod względem estetycznym.

Szafka pod umywalkę nablatową w najmodniejszym stylu

Stylowa szafka pod umywalkę nablatową jest jednym z ważniejszych elementów wystroju łazienki. Odpowiednio dobrana forma, materiał i kolor mogą zadecydować o tym, jaki styl zapanuje w kąpielowej przestrzeni. Umywalka nablatowa z szafką świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu pod warunkiem, że obie formy będą utrzymane w  stylu minimalistyczny. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór szafki pod umywalkę nablatową w kolorze antracytowym. Możemy zdecydować się na jedną z dwóch modnych wersji - na wysoki połysk lub matową. Obie są zgodne z aktualnymi trendami. Ważne, by wybrać wersję, która lepiej wpisze się w klimat całej aranżacji. Połyskujące fronty mebli sprawdzą się w sąsiedztwie czystej bieli, mat doskonale zagra z jasnym drewnem. Możliwości jest jednak znacznie więcej - wybierzmy szafkę pod umywalkę nablatową, która podkreśli charakter obranej przez nas stylizacji wnętrza.

Umywalka z szafką w stylu minimalistycznym - AntadoUmywalka z szafką w stylu minimalistycznym - Antado Fot. agdkrak.pl

Szafki pod umywalki - jakie wybrać?

Wybierając szafkę pod umywalkę warto zwrócić uwagę zarówno na stronę praktyczną, jak i estetyczną. Powinniśmy dobrze przemyśleć rodzaj mocowania - jeśli umywalka jest ciężka, lepiej wybrać wersję szafki opartej na nóżkach. W przypadku lżejszych modeli, możemy sobie pozwolić na mebel przymocowany do ściany - wiszący. Szafka pod umywalkę o matowym wykończeniu będzie nieco bardziej praktyczna, niż wersja błyszcząca - nie będzie na niej widać śladów palców. Jeżeli chodzi o kwestię stylu - wybór jest naprawdę duży. Możemy zdecydować się na wspomnianą już wersje minimalistyczną albo postawić na klasykę w nowym wydaniu. Szafka pod umywalkę z wygiętymi nóżkami może być bardzo oryginalnym elementem wyposażenia łazienki.

Szafka pod umywalkę Ikea - pojedyncza czy podwójna?

Wśród licznych propozycji szafek pod umywalkę Ikea znajdziemy zarówno wersje dla jednej, jak i dla dwóch osób. Zdublowany model może rozwiązać niejeden poranny spór i pozwoli zachować podział związany z przechowywaniem osobistych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem dla pary może okazać się także szafka z umywalką rynnową. Jeśli jednak przestrzeń naszej łazienki jest ograniczona i nie możemy pozwolić sobie na podwójny zestaw, dobrze przemyślmy wybór modelu, aby nas dodatkowo nie ograniczał. W przypadku małego metrażu warto postawić na szafkę pod umywalkę Ikea o gładkich frontach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.