Łazienka mężczyzny: dla miłośnika gadżetów

Nie od dziś wiadomo, że większość mężczyzn uwielbia gadżety i nowinki techniczne, także we wnętrzach i otoczeniu. Dobra wiadomość dla tych, którzy szukają nowoczesnych rozwiązań do łazienki. Linie baterii Oras to prawdziwy raj dla miłośników wnętrzarskich gadżetów. Mężczyźni znajdą tu elektroniczne baterie sterowane fotokomórką, krany z eko-przyciskami i specjalne funkcje masujące w liniach prysznicowych.

Nie tylko dla leniwych - baterie bezdotykowe

Współcześni mężczyźni dbają o siebie w stopniu nie mniejszym, niż kobiety. Chcą wyglądać dobrze, jednak pochłonięci swoimi codziennymi obowiązkami nie mają zbyt dużo czasu na zabiegi pielęgnacyjne. Interesują ich rozwiązania, które zaoszczędzą czas, a także pozwolą na bardziej racjonalne wydawanie pieniędzy. Dobrym rozwiązaniem, w które warto wyposażyć łazienkę wiecznie spieszącego się mężczyzny są baterie bezdotykowe. Ich zastosowanie pozwala oszczędzać wodę i skraca rutynową toaletę. Zasada działania tej pełnej elektroniki baterii jest prosta: uruchamia się ją dzięki fotokomórce.

Baterie z linii Oras Cubista czy Il Bagno Alessi One mają wbudowany boczny regulator, który zapamiętuje wybraną temperaturę i siłę strumienia. Śpiesząc się na imprezę czy spotkanie z tą jedyną, mężczyzna nie musi za każdym razem szukać równowagi między zimną, a gorąca wodą. Dzięki temu nie ryzykuje oparzeń i kompromitacji na randez-vous. Baterie bezdotykowe zasilane są baterią o długim czasie działania (6V) lub specjalnym zasilaczem (12V).

Design i zabawa

Mężczyzn, którzy traktują swoje mieszkanie jak trofeum i chcą się nim chwalić zadowolą linie zaprojektowane dla firmy Oras przez włoski dom projektowy Alessi. Tak, tak, to ten sam projektant, który stoi za znaną na całym świecie wyciskarką do owoców przypominającą pająka. To jeden z kultowych gadżetów, obowiązkowy w domu każdego miłośnika dobrego designu. Podobnie jak armatura zaprojektowana przez tak znanego designera.

Wiecznym chłopcom Alessi proponuje odrobinę zabawy - joystick zamiast kranu. W liniach Alessi One oraz Alessi Dot uchwyt regulujący strumień wody i temperaturę przypomina nawigację joystickiem - odchylenie do tyłu zwiększa strumień wody, na boki zmienia wodę z zimnej na ciepłą. Z kolei w całej serii baterii umywalkowych i wannowych Oras Il Bagno Alessi Dot dominują łagodne linie. To coś dla fanów natury. Woda wypływa tu łagodnym strumieniem. Mężczyzna po ciężkim dniu w biurze może liczyć, że strumień wody wypływający z kranu niczym wodospad, pozwoli mu przenieść się myślami w zakątek, gdzieś daleko od cywilizacji.

Eko trendy

Wyposażając łazienkę w baterię linii Oras mężczyzna może pochwalić się nie tylko wysmakowany gustem i uznaniem dla światowego designu, ale także opowiedzieć się po stronie rozwiązań ekologicznych. Baterie praktycznie same oszczędzają wodę. Np. linia Vega wyposażona jest w specjalny eko-przycisk, który w momencie uruchomienia kranu ustawia strumień wody na ekologicznym poziomie. Przycisk nie zmniejsza jednak strumienia i temperatury wody na stałe. Jeśli zajdzie potrzeba zwiększenia przepływu, wystarczy jedno kliknięcie eko-punktu. Mężczyzna dba nie tylko o środowisko, ale też własny portfel. Mniejsze zużycie wody oznacza niższe rachunki.

Szybki relaks

Szybka kąpiel na stojąco wydaje się bliższa męskiej naturze, niż długie wylegiwanie się w wannie. Prysznic nie musi być jednak pozbawiony elementów relaksu. Zaprojektowana przez Kirsi Svärd, jedną z najbardziej rozpoznawalnych młodych projektantek w Finlandii linia Oras Hydra daje możliwość wytchnienia po ciężkim dniu pracy lub intensywnym treningu. W skład linii wchodzą 3 modele natryskowe. W każdym przewidziano funkcjonalne rozwiązania. Model z deszczownicą daje pełen komfort łagodnego strumienia. Z kolei klasyczna rączka natrysku wyposażona została w dwie funkcje ustawienia prysznica: normalny strumień i funkcję "hydra", czyli odświeżający, silny strumień. To praktyczne rozwiązanie, dzięki któremu można zrobić masaż wodny ujędrniający ciało.

Praktyczne rozwiązania

Łazience wielkomiejskiego singla daleko jest do pokoju kąpielowego. Panom, którzy nie dysponują dużą przestrzenią może spodobać się rączka natryskowa Bidetta dostępna w większości linii Oras. To praktyczne rozwiązanie tam, gdzie nie ma miejsca na bidet. Do baterii umywalkowej podłączony jest prysznic o małej rączce. Wąż prysznicowy ma ponad metr długości, co daje możliwość operowania końcówką prysznicową w promieniu do 1,65 m. Przy pomocy uchwytu baterii ustala się temperaturę i natężenie strumienia wody, zaś specjalnym przyciskiem na rączce natrysku, uruchamia się wodę, by płynęła poprzez prysznic. Rączka Bidetta pozwala na bardziej komfortowe zabiegi higieniczne. W łatwy sposób można też napełnić np. wiadro do mycia podłogi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.