Meble ze skrzynek po owocach. Pomysły na modne meble za grosze

Modna na meble ze skrzynek po owocach nie przemija, a wręcz się umacnia. Można z nich zrobić różnorodne sprzęty za bardzo małe pieniądze. Skrzynki po owoacach okazują się być bardzo uniwersalnym tworzywem.

Skrzynki po owocach łatwo przerobić na praktyczne i oryginalne meble, które będą pasować niemal do każdego wnętrza. Sprawdzą się zarówno w mieszkaniach urządzonych w stylu vintage, jak i w nowoczesnych, minimalistycznych przestrzeniach. Mebel ze skrzynek może być oryginalnym, tanim i zaskakującym dodatkiem, doskonale wpisującym się w obowiązujące trendy. Ze skrzynek po owocach można wykonać m.in. regał, stolik, puf, półki, szafkę czy barek. Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia.

Skąd wziąć skrzynki po owocach?

Aby zrobić meble, wcale nie trzeba kupować nowych skrzynek. Warto poszperać na serwisach z ogłoszeniami rolniczymi np. agrofama.pl iagro.pl. Ceny używanych skrzynek po owocach zaczynają się już od kilku złotych. Zwróćmy uwagę na to, jak skrzynki były przechowywane - powinny leżeć pod dachem! Warto udać się też do pobliskiego dużego sklepu spożywczego lub na osiedlowy bazarek, być może tam dostaniemy w prezencie kilka skrzynek po warzywach i owocach . Jeśli nie mamy ani czasu, ani ochoty na renowację używanych skrzynek , możemy kupić drewniane skrzynki dekoracyjne, te jednak będą zdecydowanie droższe.

Jak przygotować skrzynki po owocach?

Jeśli zdecydujemy się na stare skrzynki po owocach, musimy je odświeżyć. W tym celu najpierw je czyścimy, następnie szlifujemy papierem ściernym - najpierw gruboziarnistym, potem drobnym, aby nie było niebezpiecznych drzazg. Kolejny etap to pozbycie się pyłu - najlepiej, gdy ponownie umyjemy skrzynki i poczekamy, aż wyschną. Na koniec malujemy skrzynki farbą, bejcą lub lakierem, ewentualnie pozostawiamy je surowe.

Jakie meble ze skrzynek po owocach?

W zależności od naszych potrzeb i pomysłów skrzynki po owocach można powiesić na ścianie w roli oryginalnych półek. Można je również połączyć ze sobą, tworząc szafkę, a nawet cały regał. Możemy też dodać do nich kółka, nóżki, blat, zestawić różne wymiary, pomalować tylko w środku.

Świetnie nadadzą się do pracowni, pokoju dziecka jako skrzynka na zabawki, dodatkowy regał w kuchni w stylu vintage czy półka na czapki w przedpokoju. Pomysłów może być mnóstwo. Niezależnie na jakie meble ze skrzynek po owocach się zdecydujemy, z pewnością dodadzą one wnętrzom charakteru.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.