Recyklingowy design. Co zrobić ze starych kapsli, zakrętek i korków?

Moda na recykling zadomowiła się na dobre. Zobaczcie, co można wyczarować z korków, kapsli i zakrętek

Samodzielnie wykonane przedmioty, z pozornie niepotrzebnych rzeczy, znajdują coraz więcej zwolenników. Dziś pokazujemy wam, co można wyczarować z korków, zakrętek i kapsli.

Z odpowiednio połączonych plastikowych zakrętek mogą powstać ciekawe lampy lub efektowne torby. Zakrętki można też poprzyklejać, jedna obok drugiej do starego ogrodowego krzesła lub stołu. Kolorowy mebel znów będzie cieszył oczy. Jeśli ktoś ma 30 tysięcy plastikowych zakrętek, może pójść śladem Olgi Kostiny z Syberii i samodzielnie wykonać wyjątkową elewację swojego domu.

fot. mollybright.com

Z metalowych kapsli powstają ramy luster, naszyjniki, oparcia foteli lub bransolety. Molly B.  Right, amerykańska artystka używa kapsli do tworzenia ogromnych, kolorowych obrazów. Precyzyjnie przykleja kapsel obok kapsla, portretując ludzi i zwierzęta. Jej prace są bardzo cenione, jedną z nich ma w swojej kolekcji Michelle Obama.

fot. nattynook.net

Korki, którymi zamykane są butelki wina, to także bardzo wdzięczny materiał do tworzenia domowych ozdób. Korek jest lekki, łatwo go przeciąć i nie nasiąka wilgocią. Z niepotrzebnych korków można wykonać np. tablice na notatki lub podstawki pod gorące garnki.

Niewątpliwie, sporym problemem może być zebranie wystarczającej ilości "budulca". Jeśli macie pomysł na coś fajnego, poproście przyjaciół i rodzinę o nie wyrzucanie zużytych kapsli, zakrętek lub korków. A gdy już wam się uda, przyślijcie do nas zdjęcie na adres domosfera@gazeta.pl!

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Więcej o: