Wentylator na upały. Jaki wybrać? Nasze propozycje! [CENY]

Funkcjonalny i ładny - taki powinien być wentylator. Jak wybrać najlepszy model?

Polskie lato od dawna nie było tak gorące. Przebywanie w nieklimatyzowanym, rozgrzanym pomieszczeniu każdemu daje się we znaki. Aby uporać się z tak nieznośną temperaturą, prócz instalowania kosztownej klimatyzacji, możemy dać się skusić na zakup wentylatorów. Zanim zdecydujemy się na zakup, warto rozważyć różne typy wentylatorów i ich właściwości oraz to, czy pasują do wnętrza naszego mieszkania.

Wentylatory biurkowe

Praca w upale jest zdecydowanie mniej wydajna i bardziej męcząca. Niewielki i lekki wentylator biurkowy, to dobre rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują urządzenia wentylującego do małych pomieszczeń. Strumień powietrza ustawiony bezpośrednio na twarz, może przynieść ulgę.

Perełką wśród tego typu urządzeń są te w stylu retro. Charakterystyczny kształt, lśniąca, pastelowa obudowa z metalicznym wykończeniem- wyglądają świetnie i są ciągle modne. Miłośnikom nowoczesnych wnętrz, polecamy wentylatory bezłopatkowe!

Wentylatory stojące podłogowe - tradycyjne

Rozglądając się za wentylatorami podłogowymi, musimy liczyć się z tym, że zajmują one stosunkowo dużo miejsca. Jest to sprzęt, z którego korzystamy sezonowo, więc musimy mieć miejsce do chowania go, gdy nie będzie już potrzebny.

W przypadku tych podłogowych, ich śmigła mogą być zdecydowanie większe, co bezpośrednio przekłada się na intensywność powiewu. Najbardziej istotną zaletą tego typu wiatraków jest fakt, że takie wiatraki wymuszają cyrkulację powietrza, wprawiając w ruch powietrze w całym pomieszczeniu.

Fot. mat. prasowe

Wentylatory stojące podłogowe - kolumnowe

Wentylatory kolumnowe są eleganckie i zajmują znacznie mniej miejsca niż wentylatory tradycyjne. Wyposażone są w wiele śmigieł przytwierdzonych do pionowej osi. Ich kształt i obudowa przypominają kolumnę, o wysokości od 40 do 120 cm. Wiele z takich urządzeń można regulować pilotem.

Wentylatory sufitowe

Wiatraki sufitowe sprawdzą się w dużych, otwartych wnętrzach o wysokim stropie. W takim otwartym salonie , wentylator sufitowy nie będzie zbytnio obniżał i przytłaczał całego wnętrza.

Wentylatory ścienne

Kolejnym, bardzo interesującym typem wentylatorów są wentylatory ścienne. Pierwotnie stosowane były w halach produkcyjnych. Ich wyjątkowy styl świetnie pasuje do nowoczesnych, bardzo industrialnych wnętrz. Styl ten można jeszcze bardziej podkreślić, oświetlając dodatkowo wentylator.

Jak znaleźć funkcjonalny, a zarazem ładny i ciekawie zaprojektowany wentylator? To wcale nie taka prosta sprawa. Ponieważ sprzęt ten jest dość duży i zawsze widoczny, warto aby był estetyczny, a nawet ozdobny.

ZOBACZCIE NASZE PROPOZYCJE>>

Więcej o: