Ile faktycznie kosztuje umeblowanie salonu? Sprawdzamy

Największym kosztem związanym z aranżacją salonu jest oczywiście jego umeblowanie. Sprawdzamy, ile faktycznie kosztuje zakup nowych mebli do tego pokoju.

Tanio urządzone mieszkanie, to znaczy za ile? Czy w ogóle da się tanio umeblować salon i czy to się opłaca? Sprawdziliśmy ceny w działających w Polsce sklepach.

Ile kosztują zestawy wypoczynkowe?

Podstawowym elementem wyposażenia każdego salonu jest sofa, opcjonalnie fotele. Ceny całych zestawów wypoczynkowych cechują się dużą rozbieżnością. Najbardziej ekonomiczne oferty odnajdziemy w dużych sieciach handlowych (np. w IKEA). Za zestaw składający się z tapicerowanej tkaniną, dwuosobowej sofy oraz dwóch foteli zapłacimy od 1200 zł w górę. Tak niskie ceny należą jednak do rzadkości. Musimy także pamiętać, że najtańsze zestawy wypoczynkowe nie odznaczają się wysoką jakością wykonania, ani tym bardziej wyrafinowanym wzornictwem. Za produkty ze średniej półki cenowej trzeba już zapłacić powyżej 1600 zł. Jeszcze więcej zapłacimy za tapicerowane zestawy dostępne w renomowanych salonach meblowych (np. Kler).

Zakup produktów z dobrej jakościowo skóry naturalnej będzie wydatkiem rzędu 4500 - 8000 zł. Górna granica cenowa jest trudna do ustalenia, bowiem w ofertach handlowych znajdziemy także luksusowe zestawy, kosztujące po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat kosztów różnego rodzaju  mebli wypoczynkowych, zapraszamy do zapoznania  się z tym artykułem .

ZOBACZ ARANŻACJE SALONÓW >>

Koszt zakupu stolika kawowego, szafki pod TV i zestawu mebli

Standardowe stoliki kawowe są dostępne w wielu sklepach i salonach meblowych. Najtańsze będą produkty wykonane ze zwykłej sklejki. Cena zakupu może rozpoczynać się już od kilkudziesięciu złotych. Nieco droższy jest zakup stolika drewnianego. Za niewielki, lakierowany stolik kawowy zapłacimy od 250 zł w górę. Z kolei zakup modelu z blatem wykonanym z hartowanego szkła to już koszt przynajmniej 300 zł. Stoliki wzbogacone o efektowne zdobienia bądź dodatkowe szuflady pod blatem kosztują około 700-800 zł i więcej.

Z kolei szafki pod telewizor nabędziemy już od 200 zł. Będzie to niewielki mebel ze sklejki o długości od 40 do 125 cm. Szafki w najniższej kategorii cenowej posiadają jedynie odsłonięte półki. Za lepszy jakościowo produkt wyposażony w drzwiczki musimy już zapłacić przynajmniej 400 zł. Jeszcze droższe będą przestronne szafki pod telewizor wyposażone w przeszklenia i pojemne szuflady. Ich ceny niejednokrotnie przekraczają 600 zł.

Popularnym w Polsce rozwiązaniem jest zakup meblościanki. Nabycie gotowego zestawu jest niewątpliwie bardziej ekonomiczne niż kupno szafek, półek i regału oddzielnie. Do tego współczesne meblościanki nie mają już nic wspólnego ze swoimi przodkami z PRL-u. Dodatkowo zyskujemy pewność, iż wszystkie meble będą do siebie dobrze dopasowane (pod względem kolorów, rozmiarów oraz stylistyki) - co dla wielu osób jest niezwykle ważnym czynnikiem. Najtańsze meblościanki wykonuje się z cienkiego laminatu. Ich ceny rozpoczynają się już od 400 zł za komplet. Te w najniższym przedziale cenowym nie charakteryzują się jednak trwałością, a jakość ich wykonania często pozostawia wiele do życzenia. Z pewnością nie będzie to mebel na lata. Za małą meblościankę nieco wyższej jakości zapłacimy już przynajmniej 800 zł.

W salonach meblowych do łask wracają meblościanki wykonane na wysoki połysk. Ich cena waha się w przedziale 1000-1500 zł. Za bardziej rozbudowany zestaw mebli do salonu zapłacimy powyżej 3000 zł. W cenę zazwyczaj wchodzi pełne oświetlenie LED, przeszklone drzwiczki szafek oraz dobre jakościowo systemy wysuwania szuflad.

Eleganckie regały

W ofertach dużych sklepów najczęściej spotykamy niskie regały i kredensy o szerokości 100-200 cm, oraz wysokości od 100 do 120 cm. Najtańsze będą proste produkty ze sklejki. Za wykonane z drewna zapłacimy przynajmniej 650 zł. Jednak za produkty o najwyższej jakości wykonania trzeba zapłacić ponad 2600 zł.

Alternatywą dla niewysokich regałów i kredensów są meble o wysokości dochodzącej do 200 cm. Najtańsze regały z tej grupy znajdziemy w sieciówkach. Ich ceny rozpoczynają się już od 130 zł. Produkty ze średniej półki cenowej będą wydatkiem rzędu 600-800 zł. Za najwyższej jakości regały z podświetleniem, szufladami, półkami i przeszkleniami zapłacimy od 1000 zł więcej.

Stół i krzesła

Zestaw składający się ze stołu i krzeseł nie jest standardowym wyposażeniem salonu, jednak pokój ten coraz częściej jest łączony z jadalnią . Stół świetnie sprawdza się w pomieszczeniach, których powierzchnia użytkowa przekracza 25 m kw. W ofertach popularnych producentów znajdziemy tanie zestawy składające się z małego stolika oraz czterech krzeseł. Cena zestawu rozpoczyna się już od 400 zł, z reguły jednak są to meble nietrwałe o standardzie "studenckim". Zestawy wyższej jakości wykonane z drewna będą kosztowały co najmniej 1000 zł (4 krzesła) lub 1500 (za zestaw 6-osobowy). Droższe zestawy składające się z wysokiej jakości stołu oraz 6 krzeseł mogą kosztować ponad 3000 zł.

________________________________________________________________________

ILE KOSZTUJE UMEBLOWANIE SALONU?

Jako przykład posłuży nam salon o powierzchni 25 m kw. Wyposażymy go w kilka niezbędnych mebli w różnych wariantach cenowych.

WERSJA EKONOMICZNA: Tapicerowana sofa (np. sofa Tigra, Agata Meble) - 1200 zł Stolik kawowy (np. stolik Lack IKEA) - 130 zł Szafka pod telewizor (np. szafka rtv Nepo, Black Red White) - 200 zł Regał (np. Finnby, IKEA) - 130 zł Stół i cztery krzesła (np. stół Bjursnas i krzesła Adde, IKEA) - 440 zł Koszt umeblowania salonu w wariancie ekonomicznym wyniósł 2000 zł

WERSJA STANDARDOWA: Zestaw wypoczynkowy (np. sofa Tigra, Agata Meble + fotel Ektorp, IKEA) - 1600 zł Meblościanka (np. Sandro, Black Red White) - 1300 zł Drewniany stół i cztery krzesła (np. krzesła Emilia, stół Nevada, Wiki Meble) - 1000 zł Koszt umeblowania salonu w wariancie pośrednim wyniósł 3900 zł

WERSJA LUKSUSOWA: Skórzany zestaw wypoczynkowy (np. zestaw Angelika, Top Line) - 8000 zł Meblościanka (np. Happy, Black Red White) - 2300 zł Niski regał drewniany (np. Yoga, Wolf Mobel) - 2500 zł Stół i sześć krzeseł (np. Tea, AJ Produkty) - 3000 zł Koszt umeblowania salonu w wariancie luksusowym wyniósł 15 800 zł

Produkty z poszczególnych wariantów cenowych można ze sobą łączyć, dlatego nasze wyliczenia stanowią jedynie wartości orientacyjne. Pamiętajmy jedynie, że przed zakupem mebli do salonu warto wszystko dobrze rozplanować i zapoznać się z ofertami kilku producentów. Czasem okazuje się, że ceny podobnych mebli dostępnych w dwóch różnych sklepach mocno się od siebie różnią. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie przejrzenie stron internetowych salonów meblowych i większych sieci handlowych.

Kompletny koszt remontu, wykończenia i umeblowania salonu można samodzielnie obliczyć na odpowiednim kalkulatorze .

Kalkulatory Budowlane

ZOBACZ ARANŻACJE SALONÓW >>

Więcej o:
Copyright © Agora SA