Gigantyczne sploty od ukraińskiej marki Ohhio podbijają świat

Ohhio to ręcznie robione koce wykonane są z miękkiej wełny merino. Ich sploty w rozmiarze XXL są hitem tego sezonu.

Marka Ohhio zasłynęła z wełnianych pledów charakteryzujących się ogromnym splotem. Te ręcznie robione koce, wykonane są z wełny merino, z jednego z najbardziej cenionych gatunków owczej wełny na świecie.

Ogromny splot, ceniony materiał

Wełna z owiec merynosów ma same zalety: nie drapie, jest miła w dotyku, ciepła i oddychająca. Dzięki swojej nietypowej strukturze bardzo dobrze utrzymuje ciepło zimą, a latem chłodzi. Jest antyalergiczna, nie gniecie się i nie elektryzuje. 

Ohhio powstała rok temu. Na pomysł realizacji koców o gigantycznym splocie wpadła Ukrainka - Anna Marinenko. Koce spotkały się z dużym zachwytem, a po trend szybko sięgnęły skandynawskie magazyny wnętrzarskie. Dziś koce uznawane są za jeden z najmodniejszych trendów tego sezonu.

Przygotowanie wełny

Przygotowanie wełny merino do splotu wymaga wiele czasu i cierpliwości. Aby uzyskać gigantyczny ścieg każde włókno musi mieć odpowiednią grubość oraz musi być długie na ok. 8 cm, powinno także posiadać od 14 do 20 mikrobów. Odpowiednia ilość mikrobów sprawia, że splot jest miękki w dotyku, równocześnie nie tracąc swojej objętości. Po dobraniu odpowiednich włókien, każde z nich przechodzi proces filcowania. Po dokładnym przygotowaniu wełny, przechodzi się do najprzyjemniejszego i najszybszego etapu realizacji tzw. splotu.

Ogromne drewniane druty

Przyjemne w dotyku wygodne koce dostępne są w różnych rozmiarach oraz kolorach. Marka oprócz gotowych produktów oferuje także swetry, czapki i szaliki o grubym splocie. Na stronie Ohhio mamy również możliwość zakupienia ogromnych kłębków wełny oraz drewnianych drutów o długości 40 cm każdy, dzięki czemu najbardziej ambitni mogą sami podjąć się realizacji koca, szalika lub swetra.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.